intervju

Видео Македонија

(ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара

Александар Тодески
Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори, вели во интервју на А1он лидерот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и
Македонија

(ВИДЕО) Интервју со Огненовски: Треба да имаме доживотни и смртни казни за сите што ја пљачкаат Македонија, да се конфискува се што е нелегално стекнато од 1991 година наваму

Во судството владее тешка корупција. За да се спречи тоа, бара распуштање и ревизија на имотот на судиите. Ние бараме да се воведе доживотна и
Видео Македонија

(ВИДЕО) Интервју со Таравари: Рама и Курти ме поддржаа да се кандидирам, тоа не е мешање во Македонија, поддршка може да даде секој

Имав предлог од раководството на партијата, како на пример од Кренар Лога, но и од Билал Касами и Изет Меџити да влезам во трката за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Интервју со Ванковска: Да излеземе од НАТО, а договорите со Грција и Бугарија да се поништат, ако мислиме дека не може, тогаш сите во Вардар

Александар Тодески
Имаме собрано речиси 5.000 потписи, веќе сме на половината. Правиме напори да ги собереме пред да почне гужвата на големите, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ беспотребно
Видео Македонија

(ВИДЕО) Интервју со Јакимовски: Ако до 2030 година не влеземе во ЕУ мора да најдеме алтернатива, ова стана поигрување со нацијата

Александар Тодески
Мора да бидеме подготвени да отвориме крупни прашања, ако не влеземе во Европската унија до 2030 година, треба да бараме алтернатива, вели во интервју на
Свет

Карлсон: Ме следеа пред разговорот со Путин

А1он
Американскиот новинар Такер Карлсон денеска изјави дека американските разузнавачки агенции го следеле пред неговото интервју со рускиот претседател Владимир Путин. „Добив повик од новинар на
Македонија

(ВИДЕО) Стоименов: Ќе бараме отштета, плативме лиценци за повеќе години, а сега не затвораат

Александар Тодески
Предлог измените на Законот за игри на среќа во ниту еден случај не беа донесени за заштита на малолетната популација во Македонија, туку единствено за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бислимовски: На тој што платил 2.500 евра квадрат за стан кој го чува празен, не се проблем 200 денари

Александар Тодески
Намалување на струјата ќе има кај сите, тоа е фактичката состојба, вели во интервју на А1он претседателот на Регулаторната комисија за енергетика. Според него, плаќањето
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ивановска: Груби не дава информации за имотот, податоците ги крие зошто барањето не било и на албански

Александар Тодески
Антикорупциската комисија се уште не добива информации од вицепремиерот Артан Груби за неговата имотна состојба, предмет кој го отворија откако беше запалено возилото кое го
Видео Македонија

(ВИДЕО) Апасиев: Терористот треба да сфати дека нема веќе играчки со Левица, ќе бидеме порадикални

Александар Тодески
Со сељаците треба сељачки, со силеџиите силеџиски, со дивјаците дивјачки. Нашето беше варварство, во споредба со нивното дивеење. Ниту една техника не е повредна од