alijansa za albancite

Македонија

Алијанса за Албанците: Пред пет години на 27 април урнавме половина од режимот и ветивме дека ќе продолжиме со другата половина

А1он
По пет години од битката за демократизација и институционална нормализација, битката во која што се пролеа крв, беа загорезени животи и падна храмот на демократијата
Македонија

Алијанса за Албанците: Поддршка за наставниците, пред две години реагиравме против законот кој го спречува штрајкот

А1он
Министерот за образование и наука, Јетон Шаќири, денеска јавно им се закани на наставниците и директорите на училиштата во врска со најавениот штрајк што ќе
Македонија

Села реизбран за претседател на Алијанса за Албанците

А1он
Алијансата за Албанците денеска го одржа вториот конгрес на кој со 651 глас од вкупно 671 присутни делегати, Зиадин Села беше избран за претседател со
Македонија

Алијанса за Албанците: Режимот СДСМ-ДУИ го ослободи кумот на криминалот и корупцијата, Сашо Мијалков

А1он
Судството контролирано од режимот СДСМ-ДУИ успеа да триумфира против правдата и граѓаните, велат од Алијанса за Албанците. „Сашо Мијалков, главниот партнер на овој режим, со
Македонија

ВИДЕО: Алијансата за Албанците во знак на револт за иницијативата за помилувања го обоија Министерството за правда

А1он
Алијансата за Албанците во знак на револт за иницијативата за помилувања го обоија со црвена боја Министерството за правда. Омер Ајдини од Форумот на мјлади
Македонија

Алијанса за Албанците: Режимот Заев-Ахмети-Мијалков амнестира уште еден криминалец

А1он
Хибридниот режим Ахмети-Заев-Мијалков и последните денови од своето владеење ги користи за помилување на криминалците. Министерот за правда Бојан Маричиќ, предложил до претседателската комисија за
Македонија

Алијанса за Албанците предлага експертска влада за распишување на предвремени избори

А1он
Поради лошото менаџирање на државата од страна на СДСМ и ДУИ, граѓаните се соочуваат со здравствена, економска и енергетска криза. Затоа, ги повикуваме пратениците кои
Македонија

Иљире Даути координаторка на пратеничката група на Алијансата за Албанците

А1он
Иљире Даути е избрана за координаторка на пратеничката група на Алијансата за Албанците. Пратеникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири на денешната прес-конференција во Собранието
Македонија

ВИДЕО: Села се надева дека мнозинство ќе има, но е загрижен каде е пратеникот кој не се појави на седницата

Кристијан Ландов
Зијадин Села, пратеник и лидер на „Алијанса на Албанците“ очекува ситуацијата до вечер да се смени ситуацијата и сепак, опозицијата да има мнозинство за да
Македонија

Села: Ставот на Реџепи – Зејд не значи дека новото парламентарно мнозинство е пропаднато

А1он
Претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села, денеска ја коментираше изјава на пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи – Зејд, кој претходно истакна дека неговиот потпис