tetovo

Македонија

Пожар во станбено-деловниот комплекс на плоштадот во Тетово

А1он
Пожар избувна вчера околу 22 часот на покривот од станбено-деловниот комплекс наречен Чешел на градскиот плоштад во Тетово, при што нема повредени лица. Пожарот избувнал
Македонија

Во Тетово стигнува чадот и непријатната миризба од запалената депонија Русино

А1он
Силна непријатна миризба на запален смет и чад цела ноќ ги вознемируваше жителите на Тетово за што алармираа и преку социјалните мрежи, а ваква појава
Култура Македонија

Уметничката галерија во Тетово со повик до уметниците кои сакаат да изложуваат во 2012 година

А1он
Сите заинтересирани поединци и организации од областа на културата кои сакаат да се претстават пред тетовската публика имаат можност да поднесат барање до Националната Установа
Македонија

Дирекцијата за заштита и спасување во акција на расчистување по поплавата во Теарце

А1он
Дирекцијата за заштита и спасување работи на расчистување на последиците од дождовите што предизвикаа поплавување на реката Поника во општина Теарце. Од Дирекцијата информираат дека
Македонија

Излеани реки во Тетовско, непрооден патот Тетово-Јажинце кај Доброште

А1он
Интензивните врнежи од дожд ноќеска предизвикаа нагло зголемување на водостоите на неколку реки во Тетовско кои се излеаа од нивните корита и поплавија патишта и
Македонија

Во Тетово угостителски објекти работат и по полноќ

А1он
Тетовската полиција и Државниот пазарен инспекторат ноќеска десетина минути по полноќ при контрола на улицата „29 Ноември“ увиделе дека работи угостителски објект иако согласно прописите
Македонија

Во Тетово највисоки критериуми за упис во медицинското училиште

А1он
Најмногу поени за запишување во едно од шесте општински средни училишта во Тетово се потребни за во средното општинско медицинско училиште „Никола Штејн“. За упис
Македонија

Гужви пред банките во Тетово, поради издавањето на државните платежни картички

А1он
Големи гужви и собирање на луѓето се евидентни денес пред банките, поштите и другите институциите на државно и локално ниво поради издавањето на државните платежни
Македонија

Тетовската полиција извршила речиси 700 контроли за изолација за 24 часа

А1он
За едно деноноќие, тетовските полициски службеници извршиле контроли кај 519 лица да се утврди дали се дома поради добиените решенија за задолжителна изолација од Државниот