dozd

Македонија

Слаб снег на Попова Шапка, Маврово и на Стража, сообраќајот по влажни коловози

А1он
Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража. На останатите патни правци низ државата, како што вечерва информира Авто
Македонија

Обилните дождови ја заматија водата во гостиварскиот водовод

А1он
Водата која се дистрибуира низ гостиварската водоводна мрежа е заматена и не е погодна за употреба. Од комуналното претпријатие упатија апел до граѓаните да не