vremenska prognoza

Македонија

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

А1он
Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално
Македонија

Облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно, дожд и грмежи

А1он
Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Наместа, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и