vremenska prognoza

Македонија

Умерено до значително облачно, претпладне магла по котлините и речните долини

А1он
Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро и претпладне со услови за појава на магла и ниска облачност по котлините и речните долини
Македонија

Облачно со сончеви периоди, утринските температури ниски

А1он
Во земјава денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.
Македонија

Променливо облачно, студено и ветровито, на места ќе провејува снег

А1он
Времето во земјава ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, на места со провејување снег. Ќе дува засилен северен ветер, повремено со брзина над 60
Македонија

Повремени локални врнежи од снег в петок и сабота

А1он
Во текот на наредните денови следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Повремени
Македонија

Најстудено во Битола, најмногу снег во Маврово

А1он
Најстудено утринава е во Битола каде се измерени -10 степени. Утринските температури во целата држава се под нулата освен во Дојран каде според Управата за