Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

ГАЛЕРИЈА: Најдоброто од првиот Куп на македонска фотографија

А1он
На 12 септември успешно беше заокружено првото издание на „Куп на македонска фотографија“. Зад Купот стои се уште неформалното здружение Национална фотографска унија, кое обединува
Магазин

Хантер Мекгрејди го продолжува походот кон уривање на стереотипите

А1он
Хантер Мекгрејди, една од тн. „полнички“ манекенки, но и модна дизајнерка, го продолжува походот кон уривање на стереотипите дека супермоделите мора да бидат слаби. Позната
Магазин

Нова песна на Наде Талевска Спасовска – „Оваа љубов“

А1он
Познатата македонска поп дива и оперска пејачка, Наде Талевска – Спасовска, на овогодинешниот Макфест 2020 се претстави со прекрасната балада „Оваа љубов“. Аранжманот, текстот и
Магазин

Мото-хепенингот „The Distinguished Gentleman’s Ride“ годинава по нови правила поради Ковид-19

А1он
Хуманитарниот глобален мото-хепенинг „The Distinguished Gentleman’s Ride“ го слави своето петто издание во Скопје, но пандемијата на Ковид -19 годинава наложи нови правила по кои
Магазин

Пепа Димитрова го промовираше спотот за „Студени очи“

А1он
Пепа Димитрова го претстави видео записот за својата најнова песна „Студени очи“. Комплетен автор на спотот е Александар Пауновски. Фотографијата ја потпишува 2 С Студио.
Магазин

Во продажба билетите за првиот лет со летачко такси

А1он
На Берлинскиот фестивал Гринтех, Волокоптер – пионер на градскиот воздушен превоз, објави дека е почната првата јавна продажба и резервирање летови со електрично воздушно такси