Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

Писмо на кралицата Елизабета од 1966 година продадено на аукција во Германија

А1он
Лично писмо на неодамна починатата англиска кралица Елизабета Втора е продадено на аукција во Германија за 8.300 евра, објавија организаторите. Единствено што се знае за
Магазин

(ВИДЕО) Јелена Томашевиќ воодушеви со Бочели: Заедно ја изведоа Vivo Per Lei во Абу Даби

А1он
Јелена Томашевиќ гостуваше на концертот на Андреа Бочели во Абу Даби. Во придружба на Симфонискиот оркестар на РТС, двајцата заедно ја изведоа познатата песна „Vivo
Магазин

Почина Ајрин Кара, пејачката на хитовите од „Flashdance“, „What A Feeling“ и „Fame“

А1он
Ајрин Кара, најпозната по тоа што ги пееше насловните песни на филмовите „Fame“ и „Flashdance“ од 80-тите, почина на 63-годишна возраст. Fame and Flashdance singer
Магазин

Промени на Евровизија – се воведува онлајн гласање

А1он
Европската радиодифузна унија соопшти дека од следниот „Песна на Евровизија“ ќе се менуваат правилата за гласање на натпреварот. Главна новина е воведувањето на онлајн гласањето,
Магазин

Маск го „погреба“ Твитер, подигна пиратско знаме и привремено ги заклучи канцелариите

А1он
На вработените во Твитер им било кажано дека канцелариите на компанијата ќе бидат привремено затворени, пишува Би-би-си. Во меѓувреме, сопственикот на компанијата, Илон Маск, објави
Магазин

Твитер се соочува со бројни заминувања на вработени по ултиматумот на Маск

А1он
Твитер се бори да ги задржи вработените откако неговиот нов сопственик Илон Маск побара тие да се посветат на прекувремена работа со висок интензитет или
Магазин

(ВИДЕО) Зоран Спасов Ѕоф: Книгата „Џабе живиш у Скопје“ е водич до сигурна смрт од смеење

А1он
Со многу хумор, анегдоти, смеење до солзи и музика, на 16 ноември, во скопскиот локал „Интермецо мјузик бар“ се одржа промоцијата на новата книга на
Магазин

Илон Маск со нов ултиматум за вработените: Ќе мора да работите прекувремено

А1он
Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, им дал ултиматум на своите вработени во интерна електронска порака да се „посветат на напорна работа“ или да ја
Магазин

ВИДЕО: Климатски активисти полеаја со боја уметничко дело во музеј во Австрија

А1он
Активистите за климатски промени фрлија боја врз сликата на Густав Климт во музејот во Виена во знак на протест, на денот кога влезот беше бесплатен
Магазин

ВИДЕО: Новата Toyota Corolla Cross- Создадена за новите животни авантури

А1он
Новата Toyota Corolla Cross- Создадена за новите животни авантури. Целосно нова Corolla Cross – SUV верзија од најпродаваното возило на светот Ја комплетира гамата на