avtomobili

Магазин

Најавена соработка меѓу Тојота и ПСА групацијата

А1он
Јапонската автомобилска компанија „Тојота“ и ПСА групацијата најавија соработка со цел францускиот конгломерат да ги исполни барањата на регулаторите на Европската Унија. Како дел од
Магазин

ВИДЕО: Хрватскиот „Доктор“ за возила – 20-годишен автомеханичар со повеќе фанови на Јутјуб од Северина

А1он
Во ерата на наплив од безвредни содржини на социјалните мрежи и на интернет воопшто, вистинско освежување е Јутјуб-канал што ги спојува корисното, интересното и едукативното.
Магазин

Porsche ја претстави новата Panamera: удобност на лимузина и перформанси на болид

А1он
Уникатна симбиоза на контрастите: новата Porsche Panamera сега опфаќа уште поширок спектар. Taa ги комбинира перформансите на спортски автомобил со удобноста на ексклузивна лимузина. Со
Магазин

(ВИДЕО) Најскапиот судир во светот: Штетата на „Бугати Широн“ и „Порше 911“ проценета на 3,5 милиони евра

А1он
Најскапиот судир во Европа, а можеби и во светот, се случил при една сосема обична сообраќајна несреќа. Повеќе возила се движеле зад камп-приколка, а возачите
Магазин

Литванците возат најстари автомобили во ЕУ

А1он
Литванците возат најстари автомобили во Европската унија, а Луксембуржаните – најнови, според последниот извештај на Европската асоцијација на производители на автомобили (АЦЕА), за просечната старост
Економија

Рено забележа рекордна загуба од 7,3 милијарди евра во првите шест месеци од 2020 година

А1он
Францускиот производител на автомобили Рено претрпе најтешка загуба во својата историја во првите шест месеци од 2020 година, во износ од 7,3 милијарди евра. Групацијата,
Економија

„Фолксваген“ ја плати казната од 9,5 милијарди долари во САД за скандалот „дизелгејт“

А1он
Германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ плати казна од 9.5 милијарди долари како компензација за оштетените сопственици во случајот со манипулација на податоците за составот на штетни