ojo

Македонија

Обвинителството не бара притвор за адвокатот на Палевски, но ги продолжува проверките дали бил инволвиран

Александар Тодески
Јавното обвинителство проверува дали адвокатот Васко Стојков кој го однесе во Србија, Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски
Македонија

Спасовски: Ќе има кривична пријава за возачот на Палевски, адвокатот е задржан во полициска станица

Александар Тодески
Ќе следува кривична пријава за возачот на Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот велешанец,
Македонија

Стојков, адвокатот што го возеше Палевски во Србија притворен, обвинителството утре ќе одлучува дали ќе бара притвор

Адвокатот кој го однесе Љупчо Палевски – Палчо во Србија, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски од Велес
Македонија

Покрената истрага: Жежовски го грабнале од дома, однапред имале намера со неговото возило да ја киднапираат Вања

Александар Тодески
Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против пет лица, од кои четворица како соизвршители сториле две кривични дела – Грабнување од член 141
Македонија

Љупчо Палевски уапсен во Турција

Александар Тодески
Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот бербер од Велес, Панче Жежовски е уапсен на аеродром во
Македонија

Палевски бегал во Турција истиот ден кога МВР ги приведе петмината осомничени за грабнување на Вања

Александар Тодески
На 2 декември, денот коа министерството за внатрешни работи соопшти дека има петмина осомничени за грабнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, првоосомничениот за
Македонија

Приведен скопјанец осомничен дека го возел Палевски до Бугарија, а потоа и во Турција

Александар Тодески
Четириесет и шест годишен скопјанец е приведен и чека одлука за 48 часовен притвор под сомнение дека извршил кривично дело помагање, односно го возел Љупчо
Македонија

Покрената истрага за Палевски за да може да биде распишана потерницата, судија одобрил и притвор

Обвинителството по итна постапка отворило истрага против Љупчо Палевски – Палчо за делата „грабнување“ и „убиство“, за по него да може да биде распишана меѓународната
Македонија

Обвинителството бара 48 часовен притвор за таткото на Вања

Александар Тодески
Обвинителството бара 48 часовен притвор за Александар Ѓорчевски, татко на убиената Вања Ѓорчевска од Скопје. Полицијата веќе го носи кон судот, каде во секој момент
Македонија

Бугарското МВР нема податоци дека Палевски е кај нив: За него нема ниту меѓународна потерница

Бугарското МВР нема податоци дека Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот бербер од Велес, Панче Жежовски се