ojo

Македонија

Маж од Скопје обвинет за напад на телевизиската екипа на ТВ24

А1он
По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог за кривично дело насилство. Обвинетиот 67-годишник, на 14 ноември, со грубо
Македонија

Фатиме Фетаи ќе се бори со двајца мажи за шефовската фотелја во скопското Вишо обвинителство

Кристијан Ландов
Тројца обвинители се борат за шефовската фотеља во Вишото обвинителство-Скопје. Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми се првите двајца кои поднеле кандидатура, додека третиот е Мустафа
Македонија

ОЈО започна истрага за грабнатото бебе во Скопје

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишна скопјанка осомничена за кривично дело грабнување. На 16 август, во
Македонија

ОЈО: Утврдени се неправилности во водење на предметот „Финансова полиција“

А1он
Јавното обвинителство на Република Севера Македонија, постапувајќи по претставка од Управата за финансиска полиција, во согласност со членот 28 од Законот на јавното обвинителство, изврши
Македонија

ОЈО бара притвор за скопјанецот кој оштети 18 автомобили во катна гаража

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Тешки дела против општата
Македонија

Поведени истраги против две лица за пронајдена дрога во подрумски простории во Скопје

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска донесе наредби за спроведување истражна постапка против две лица за кривично дело – Неовластено производство и пуштање
Македонија

ВИДЕО: Македонија, Белгија и Холандија во заедничка акција – уапсени 18 лица кои имале диви плантажи за канабис

А1он
Во координирана акција на властите од Македонија, Белгија и Холандија, уапсени се 18 лица кои имале нелегална плантажа за канабис во Белгија, а голем дел
Македонија

Одреден притвор за битолчанецот кој се закануваше со убиства кон Јовески, Русковска и дипломати во Амбасадата на САД

Заканувачот кој на обвинителите Љубомир Јовески и Вилма Русковска преку писма им порача дека има намера да ги убие, доби 30-дневен притвор. Ова за „А1он“
Македонија

Предложен притвор за битолчанецот кој им се закануваше на Јовески и Русковска

А1он
Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 56-годишен битолчанец, осомничен за кривично дело – Загрозување лица под меѓународна заштита од член