Спорт

Спорт – Фудбал – Вести – Кошарка – Тенис – УЕФА – ФИФА – НБА | А1он

Спорт

Ламаркус Олдриџ предвреме ја завршува кариерата поради срцеви проблеми

А1он
Центар на НБА тимот Бруклин Нетс, Ламаркус Олдриџ, објави денеска дека ја завршува својата кариера по совет од лекарите, поради проблеми со срцето. Олдриџ, кој
Спорт

Ибрахимовиќ може да биде казнет со 100 милиони евра, имал акции во обложувалница

А1он
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, се најде во непријатна ситуација, бидејќи компанија во која тој е еден од инвеститорите поседува 10 отсто акции во една
Спорт

Кизиќ потпиша тригодишен договор со Еурофарм Пелистер

А1он
Македонскиот репрезентативен голман Марко Кизиќ е нов ракометар на Еурофарм Пелистер за периодот од јуни 2021 до јуни 2024 година. Дваесетгодишниот Кизиќ потпиша договор со
Спорт

Почина поранешниот фудбалски репрезентативец Гоце Груевски

А1он
Поранешниот македонски репрезентативен голман Гоце Груевски почина на 46 години во Австралија. Груевски кариерата ја почна во Победа, а потоа бранеше и за Слога, Работнички,
Спорт

УЕФА ја казни Црвена ѕвезда за навредите кон Ибрахимовиќ

А1он
Суспензија од еден натпревар на домашен терен без присуство на публика и парична казна во износ од 25.000 евра изрече денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА)
Спорт

Шкендија ја зголеми предноста на табелата пред конкурентите за шампионскиот трофеј

А1он
Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите од 27. коло по кое Шкендија ја зголеми предноста пред конкурентите за шампионскиот трофеј. Резултати: Македонија
Спорт

УЕФА нема да го презакаже финалето во ЛШ и покрај влошената состојба со коронавирус во Турција

А1он
Европската фудбалска федерација не планира во друга земја да го презакаже финалето на Лигата на шампионите закажано во Истанбул. – Финалето на Лигата на шампионите
Спорт

Матеус: Флик ќе ја прифати понудата да ја предводи репрезентацијата на Германија

А1он
Тренерот на Баерн, Ханс-Дитер Флик најверојатно ќе ја предводи германската репрезентација, изјави поранешниот клупски играч Лотар Матеус. – Ова беше последниот натпревар во Лигата на