Спорт

Спорт – Фудбал – Вести – Кошарка – Тенис – УЕФА – ФИФА – НБА | А1он

Спорт

Навивачите по поразот им ги запалиле автомобилите на играчите

А1он
Пет автомобили на фудбалери и членови на стручниот штаб на аргентинскиот прволигаш Алдосиви се запалени, откако екипата доживеа уште еден пораз во првенството. Во натпреварот
Спорт

ФИФА потврди дека СП ќе започне еден ден порано од предвиденото

А1он
Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) официјално потврди дека овогодинешното Светско првенство во Катар ќе започне ден порано од предвиденото. Турнирот на 20.ноември ќе го отворат Катар