tenis

Спорт

Седум тенисери се суспендирани поради местење натпревари

А1он
Тениските власти и Меѓународната агенција за тениски интегритет суспендираа дури седум играчи поради местење натпревари. Суспендираните биле поврзани со „магнатот од местење натпревари“ Григор Саркисјан,
Спорт

Шелтон смета дека Федерер е најдобриот на сите времиња

А1он
Американскиот тенисер Бен Шелтон смета дека Роџер Федерер е најдобриот тенисер на сите времиња. Моментално 15. играч во светот во интервју за „Газета дело спорт“
Спорт

Српска тенисерка добива смртни закани: Наталија ги откри пораките што ги добила

А1он
Српската тенисерка Наталија Стојановиќ на социјалните мрежи објави дека добивала смртни закани. Стевановиќ не успеа да влезе во главната ждрепка на турнирот во Гвадалахара, бидејќи
Спорт

ВИДЕО: Скандалозен потег на францускиот тенисер

А1он
Францускиот тенисер Уго Гастон предизвика скандал на АТП Челинџерот во Верона. Моментално 92. играч во светот на поен пред завршување го предаде мечот против Аргентинецот
Спорт

Руска тенисерка доби забрана за влез во Полска од Белград, непожелна е

А1он
Познатата руска тенисерка Вера Звонарева (ВТА:655) доби забрана за влез во Полска и нема да може да настапи на ВТА турнирот во Варшава. Како што
Спорт

Филип Краиновиќ се повлече од Вимблдон

А1он
Српскиот тенисер Филип Краиновиќ реши да се повлече од Вимблдон на само два дена пред почетокот на турнирот, пренесуваат странските медиуми. Крајиновиќ требаше да игра
Спорт

Кирјос: Не жалам, загубив од најголемиот на сите времиња

А1он
Ник Кирјос е подготвен за настап на Вимблдон. Австралиецот, кој минатата сезона во финалето беше поразен од Новак Ѓоковиќ, ги прескокна тестовите пред Грен слем
Спорт

Зверев го скрши жилавиот Јари, Агут го нокаутира Медведев

А1он
Денешниот турнир во Хале донесе многу интересни натпревари,а домашната публика секако може да биде задоволна, бидејќи нивниот миленик го совлада Чилеанецот Николас Јари. Резултатот беше