us open

Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ му ја спушти слушалката на Шелтон-реакција за начинот на прослава на победата

А1он
Интересен детаљ ги одбележа моментите по завршувањето на првото полуфинале на УС Опен помеѓу Новак Ѓоковиќ и Бен Шелтон. Српскиот тенисер победи во три сета,
Спорт

Како и за Вимблдон, и за УС Опен Ѓоковиќ не е во преден план на промотивниот постер

А1он
Последниот Грен слем во сезоната, УС Опен, почнува денеска, 28 август и ќе трае до 10 септември. Њујорк е центарот на спортскиот настан, а главната
Спорт

Неверојатни предвидувања за обложување, утврдени коефициентите пред УС Опен

А1он
Новак Ѓоковиќ беше поразен од Карлос Алкараз во финалето на Вимблдон, но и понатаму е фаворит на УС Опен, последниот Грен слем во сезоната. Новак
Спорт

Падна забраната: Ѓоковиќ ќе игра на УС Опен

А1он
Американскиот Сенат гласаше за укинување на националната декларација за вонредна состојба предизвикана од пандемијата на коронавирус. Таа беше воведена од поранешниот претседател Доналд Трамп на
Спорт

Американците дадоа зелено светло: Ѓоковиќ ќе може да игра на УС Опен

А1он
Новак Ѓоковиќ можеби нема да може да игра на пролетниот Мастерс, но се поизвесно е дека ќе игра на УС Опен. Имено, администрацијата на американскиот