Видео

Најнови видео вести – Македонија – Балкан – Свет

Видео Македонија

(ВИДЕО) Се истенчија нервите на Џафери: ‘Талат дека не сака’, не бе брат, еве влезете има 21 точка за гласање

Кристијан Ландов
Собранискиот спикер Талат Џафери се изнервира поради однесувањето на пратениците од опозицијата кои одбиваат да учествуваат на 32. седница, а со тоа не обезбедуваат кворум
Видео Македонија

(ВИДЕО) Театар во Собрание: Пратеници се бркаа за микрофонот, Џафери бараше обезбедување

Кристијан Ландов
Собранискиот спикер Талат Џафери повика обезбедување поради однесувањето на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски. До ова дојде откако Мицевски отиде на местото
Видео Македонија

ВИДЕО: Протести за Монструм – на тапет ставени Фетаи, Кацарска, Русковска и Јовески

Габриела Димковиќ-Мишевска
Со знаме на Република Албанија и со транспарент на кој пишува „УА правда, слобода за невините“, почнаа протестите за случајот Монструм, откако судот во февруари
Видео Македонија

(ВИДЕО) Граѓаните што се вакцинираа: Во услови кога немаме вакцини, подобро е да ја примиме „астра зенека“ отколку ниедна

Габриела Димковиќ-Мишевска
Некои од граѓаните од првата група, над 77-годишна возраст, кои денеска ја примија вакцината на „Астра зенека“, за „А1он“ изјавија дека не биле во дилема
Видео Македонија

ВИДЕО: Девојка во Карпош спречена во намерата да скокне од петти кат

Габриела Димковиќ-Мишевска
Специјалци спречија млада девојка да скокне од петтиот кат од зграда во скопски Карпош. Тие со јажиња од горниот кат се спуштија и ја затворија
Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Камчев: Тој инвестира во време на пандемија и се грижи за здравјето на луѓето, а тие му одредуваат притвор

Кристијан Ландов
Тони Менкиновски, адвокат на Јордан Камчев, по завршување на расправата во судот и одредување на 30-дневниот притвор на неговиот клиент, посочи дека нема докази дека
Видео Македонија

ВИДЕО: Камчев со лисици на раце одведен во затворот во Шутка

Кристијан Ландов
Определен 30 дневен притвор за бизнисменот Орце Камчев, поради опасност од бегство. Тој ќе биде спроведен во истражниот затвор “Скопје” во Шуто Оризари. „Обвинител од
Видео Македонија

ВИДЕО: Само Артан Груби не се поклони пред плочата на загинатите припадници на единицата „Тигар“

Кристијан Ландов
Само првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан Груби, не се поклони пред спомен плочата на загинатите припадници на антитерористичката единица „Тигар“. Тој положи
Видео Македонија

ВИДЕО: Екстрадиран Игор Спасов, убиецот на Мартин Нешкоски – полицијата го спроведе во „Идризово“

Кристијан Ландов
За помалку од месец откако е уапсен, Бугарија го екстрадира специјалецот Игор Спасов, убиец на Мартин Нешкоски. Откако пред 25 дена тој беше уапсен во
Видео Македонија

ВИДЕО: Наместо само иселениците, секој може да се попишува, Симовски обвинува за упад во системот

Кристијан Ландов
Веб-страницата преку која треба да се попишува населението што живее во странство е со повеќе аномалии и пропусти, апелираат програмерите, но директорот на Државниот завод