Видео

Најнови видео вести – Македонија – Балкан – Свет

Видео Економија СКЕН

ВИДЕО: Пропаѓаат банки преку ноќ – безбедни ли ви се парите во македонските банки

Анита Петровска Рајковиќ
Свежи ни се сеќавањата на пропаѓањето на неколку македонски банки, последната „Еуростандард банка“ ги вознемири штедачите, а изминатите денови пак цел свет го вознемири веста
Видео Македонија

ВИДЕО: Врие од лажни наградни игри, а МВР тешко им влегува во трага на измамниците

Петар Клинчарски
Страниците креирани на „Фејсбук“ кои споделуваат лажни наградни игри имаат за цел да ги измамат граѓаните и да предизивикаат пред се’ финансиска штета, но, и
Видео Македонија

(ВИДЕО) Две возила изгореа во Аеродром: „Не разбуди силен звук, слушнавме пукање на гуми“

Орце Костов
Две возила се опожарени во пожар кој настанал околу четири часот утринава во близина на ТЦ Скопјанка во скопската населба Аеродром. Во пожарот нема повредени
Видео Македонија СКЕН

(ВИДЕО) Таткото на киднапираниот Самоил: Нудиме парична награда за било каква информација – 20 дена не знаеме каде е

Анита Петровска Рајковиќ
„Не изгубив точак, туку дете, и по 20 дена не знаеме каде е, што се случило со него, зошто?“, вели за А1он, таткото на исчезнатиот
Видео Македонија

ВИДЕО: Почна судењето на Марјан Стаменковски зад затворени врати, јавноста исклучена

Орце Костов
Судењето на Марјан Стаменковски од „ДоказМ“ почна со исклучување на јавноста и зад затворени врати. Обвинителката Зорица Павловиќ предложи да се исклучи јавноста од предметот
Видео Истражувања Македонија

ВИДЕО: Синот на Ахмети заедно со екс странски советник во Владата на ВМРО ДПМНЕ – ДУИ отворија фирма за струја

Петар Клинчарски
Два месеци откако синот на Али Ахмети влезе во енергетскиот сектор отворајќи ја компанијата за производство на електрична енергија „Тхеас Енергу ДООЕЛ“ во кичевски Зајас,
Видео Македонија

ВИДЕО: Kолку години ќе се оди во затвор за „сексуални“ пораки на Фејсбук

Анита Петровска Рајковиќ
Според новите кривични дела кои стапија на сила во Македонија и сексуалното вознемирување ќе е казниво со казна затвор. Сексуалното вознемирување ги опфаќа и непристојните,
Видео Македонија СКЕН

(ВИДЕО) За вулгарни пораки на Фејсбук во затвор – сексуално вознемирување е кривично дело

Анита Петровска Рајковиќ
Испраќање перверзни пораки на Фејсбук или други социјални мрежи, недолични коментари, непристојни понуди или фотографии, отсега се кривично дело и во Македонија и за нив
Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот Цобоски: Татко му на Илија Спасески спасуваше Бугари во несреќата во Охрид, ова е политичка работа

Орце Костов
Адвокатот на обвиниетиот Илија Спасески, Димитрија Цобоски негира дека нападот врз Христијан Пендиков бил напад од омраза. – Каков напад од омраза кога неговиот татко
Видео Македонија

ВИДЕО: Ниту Обвинителството, ниту неговиот бранител не ја знаат адресата на Пендиков во Софија

Орце Костов
Откако судот го прифати барањето на одбраната на на обвинетиот рочиштето да се одложи и да им бидат доставени доказите прибрани од Обвинителството, судијата Бојан