nasilstvo

Регион

„Ќе ти го отворам черепот“: Брутално врсничко насилство во Белград, претепана соученичка затоа што е одлична студентка

А1он
Во школата за дизајн на кожа во Белград, вчера се случи брутално врсничко насилство, при што мораше да интервенира полицијата и итната помош. Во училиштето,
Македонија

Скопјанка е нападната од нејзиниот поранешен сопруг

А1он
На 07.11.2022 во 19,30 часот во Полициската станица Гази Баба, 31-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 19.00 часот била физички нападната од нејзиниот поранешен
Регион

Таткото на малтретираната тенисерка во Белград: Ништо не погрешив, во Кина е тоа дозволено

А1он
„Ќерката одбиваше да го продолжи тренингот. Ништо не погрешив, во Кина е тоа дозволено“. Ова е исказот што го дал кинескиот државјанин кој беше снимен
Регион

(ВИДЕО) Хорор од Белград го шокираше светот: Уапсен татко кој брутално ја претепа својата ќерка тенисерка на тренинг

А1он
Видеото од Белград се споделува низ целиот Балкан, па дури и подалеку од границите на овој дел од Европа. Од полицијата велат дека истрагата за
Регион

Жената која крвнички ја тепа својата ќерка: На социјалните мрежи ја нарекува „принцеза на мама“, а дома брутално ја малтретира

А1он
„Милица принцеза на мама, Михајло принц“ пишува на еден од фејсбук-профилите на жена која брутално ја удира по главата „нејзината принцеза“, тригодишната ќерка. Сето тоа
Свет

Хаити бара меѓународни сили поради проблемот со насилството

А1он
Владата на Хаити одлучи да побара помош од меѓународните трупи откако банди и демонстранти ја парализираа државата. Премиерот на Хаити, Ариел Анри апелираше до меѓународните
Регион

Незадоволен од резултатите од изборите во Босна, со стол и скршил глава на сопругата и ја нокаутирал ќерка си со тупаница

А1он
Судот во Сплит осуди на еден месец затвор 56-годишен морнар, кој во неделата, нервозен од резултатите од изборите во Босна и Херцеговина, ја удрил сопругата