nasilstvo

Македонија

Веднаш откако бил осуден за семејно насилство, скопјанец ја нападнал поранешната сопруга пред судот

А1он
На паркинг во близина на кривичниот суд, скопјанец физички ја нападнал неговата поранешна вонбрачна сопруга веднаш откако бил осуден за семејно насилство. Против него е
Македонија

Македонецот кој во Вараждин избоде врсници може да добие петгодишна затворска казна

А1он
Жупаниското државно обвинителство на Вараждин донесе решение за спроведување истрага против 23-годишниот Македонец кој пред неколку ноќи во центарот на Вараждин се обиде да убие
Македонија

И Врховен суд му ја потврди затворската казна на Груевски за „Насилство во Центар“

А1он
Врховниот суд одлучи дека барањето кое го поднел експремиерот и осуден Никола Груевски во предметот „Насилство во Центар“ е офрлено како недозволено. Ова значи дека
Свет

Вознемирувачки снимки на полициската бруталност во Берлин-ја фаќа за врат, па на земја

А1он
Специјалниот известувач на ОН за тортура, Нилс Мелцер издаде барање за добивање информација откако ја видел снимката со полициско насилство во Германија во текот на
Македонија

Продавач на пазар од Велешта со нож нападнал 72-годишен стружанец

А1он
43-годишен жител на струшкото село Велешта е уапсен откако откако на пазарот во градот, каде што имал тезга, со нож нападнал пензионер, информираа од полицијата.
Македонија

ВИДЕО: Со клоци удираше девојка сред Куманово, па беше натепан со боксови и бараше помош

Кристијан Ландов
Млад дечко со шутирање, крвнички натепа девојка во Куманово. Снимките од настанот кој се случил во градот се објавени на социјалните мрежи. На нив се
Македонија

Брат-близнак ги тепал сестрата и мајката во Карпош, им се заканувал со нож

А1он
18-годишен скопјанец во два наврата ги малтретирал сопствената сестра-близначка и нивната мајка во населбата Карпош, според пријавата на жртвите во полицијата. „На 09.07.2021 во 01.00
Македонија

Битолчанец натепал сограѓанка во кафуле на Широк Сокак, ѝ ја одзел чантата и телефонот

А1он
25-годишен битолчанец вчера бил уапсен поради тоа што во угостителски објект на Широк Сокак, нападнал помлада сограѓанка, на која ѝ ги одзел чантата и мобилниот
Регион

Белградскиот насилник и порано тепал, девојката пак отишла кај него откако ѝ удри клоца во лице

А1он
Со брза акција на српската полиција, уапсен е насилникот кој вчера ја згрози српската јавност откако на плажа ѕверски ја удри својата девојка со нога
Регион

ВИДЕО: Грозен чин на плажа во Белград – насилник ѕверски шутна девојка во лице

А1он
Десетици посетители на популарната белградска плажа на Ада Циганлија, кои денеска дојдоа да побараат спас од тропската жештина, наместо тоа беа сведоци на ужасен чин