krivicna prijava

Македонија

Кривична пријава против полицаец за примање поткуп

А1он
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против С.С. од Скопје, полициски службеник во полициска
Македонија

Кривична пријава за раководителка во АВРМ, потрошила службени 10.000 евра за лични потреби

А1он
Кривична пријава против лицето С.А.(36), раководител во Центар за вработување при АВРМ, денеска поднесе Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) до ОЈО
Македонија

Кривична пријава за градежната фирма за непријавување данок од речиси половина милион евра

А1он
Сопственикот на градежната фирма Акчелик градба од Скопје и самата компанија заработија кривична пријава од Управата за финансиска полиција за затајување данок во вкупен износ
Македонија

Кривична пријава за дебранец кој преку социјалните мрежи упатувал закани до сограѓанин

А1он
Дебарското одделение за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против М.К.(34) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело
Македонија

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески доби кривична пријава

А1он
ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против девет физички и две правни лица за злоупотреба на службена положба и овластување, информираат од МВР. Осомничените, меѓу кои
Македонија

Кривична пријава за татко и син од Кочани кои организирале прослави пред куќа

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против две лица од Кочани, кои на јавен простор пред куќата организирале прослава. Пријавата е поднесена
Македонија

Нова кривична пријава за Арсенчо Алексовски, поранешниот градоначалник на Крива Паланка

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против А.А.(59), К.П.(54), А.А.(67), сите oд Крива Паланка и О.П.(60) oд Кратово, поради постоење основи
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Кривичната пријава за дивоградбата кај Мавровка е обичен популизам

А1он
ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираше на веста дека МВР поднело кривична пријава против едно лице за изградбата на дивоградбата кај Мавровка, нарекувајќи го потегот „чист популизам“. Еве
Македонија

Пријава за надрилекар од Неготино – продавал лекови и креми за 6.000 денари

А1он
Неготинската полиција поднесе кривична пријава против 46-годишниот З.Ѓ. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. „Со намера да прибави противправна имотна корист,
Македонија

Кривична пријава против градоначалникот на Боговиње – изградил водовод без одобрение за градба

А1он
СВР Тетово поднесе кривична пријава против градоначалникот на Боговиње, тетовско, Албон Џемаили за „несовесно работење во службата“ и против фирма од Боговиње за сторено кривично