prilep

Македонија

Државниот здравствен инспекторат не констатирал пропусти во случајот со починатото новороденче

А1он
Не се констатирани недостатоци од наша надлежност. Односно, медицинската документација и во прилепската болница и во Клиниката за детски болести од Скопје е уредно водена,
Македонија

Шминка, долги нокти, пирсеви и искинати фармерки се забранети: Прилепска гимназија објави правилник за учениците

Орце Костов
Прилепската гимназија „Мирче Ацев“ објави правилник за надворешниот излед на учениците и плакати со тоа што треба, а што не треба да носат се поставени
Македонија

Со протест и блокада прилепчани бараат да се реши проблемот со загадениот воздух

А1он
Да се откријат причините за едномесечната тешка миризба во вечерните часови во Прилеп што влијае на здравјето на граѓаните и виновникот да сноси одговорност, побараа
Македонија

Егзодус во Прилеп: 300 деца отпишани од училиште за шест месеци поради селење во странство

А1он
За 100-тина е намален бројот на запишани првачиња во новата учебна година во 10-те основни училишта во Прилеп. Пред стартот на новата учебна година петте
Македонија

Поплавите го оштетија коритото на Дабички канал во Прилеп, се отвори дупка

А1он
Штетување, дупка на коритото на „Дабички канал“ која е проиширена до работ на асфалтот пријавил жител на Припеп во регионалниот Центар на уравување со кризи.
Македонија

Иако морал, прилепчанец не носел наочари за вид, изгубил контрола врз возилото, усмртил девојка и избегал

А1он
Основното јавно Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од селото Славеј за кривични дела тешки дела против безбедноста на луѓето и
Економија

(ВИДЕО) Груби од Прилеп: Ни свети Мицко нема да го запре проектот, качете се на возов кој оди кон Брисел

Орце Костов
„Ова е среќен ден за сите наши граѓани“, рече првиот вицепремиер Артан Груби на поставувањето на камен темелникот на изградбата на автопатот Прилеп-Битола. – Огромна