prilep

Македонија

ВИДЕО: Неказнета остана журката во прилепски клуб, каде без маски и дистанца се пееше и пиеше

Кристијан Ландов
Забави во време на корона и рекорден број заразени за едно деноноќие се организираат и во Прилеп. Иако журките се забранети, организаторите за да привлечат
Македонија

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп поднесе кривична пријава против градиначалникот Јованоски

А1он
Oпштинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп денеска до Основното јавно обвинителство, поднесува кривична пријава против градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, за сторено кривично дело “Несовесно
Македонија

Молотов коктел фрлен во двор на полицаец во Прилеп

А1он
Полицаец од Прилеп пријавил дека во доворот му бил фрлен молотов коктел. Самиот го изгаснал огнот, нема повредени, ниту е причинета поголема материјална штета. „
Македонија

На тестирањето за медицинската струка во Прилеп, само двајца ученици беа вишок

А1он
Денешното тестирање за учениците од медицинската струка во прилепското средно училиште „Ѓорче Петров“ донесе резултати со кои двајца од 36-те тестирани не го поминаа квалификацискиот
Македонија

Момче загина во сообраќајка во Прилеп, сопатничката е тешко повредена

А1он
Синоќа по полноќ во близина на бензинска пумпа од Прилеп, патничко возило со прилепски регистарски ознаки управувано од А.Ј.(19) од Прилеп изгубило контрола и излетало
Македонија

(ВИДЕО) Прилеп доби нов Ургентен центар, а реновирани се и некои одделенија од болницата

А1он
Техничкиот премиер Оливер Спасовски денешната работна посета на општините Прилеп и Крушево, ја започна со посета на прилепската Општа болница „Борка Талески“, каде заедно со
Македонија

Медицинската струка најбарана на уписот за средно во Прилеп

А1он
На уписите во петте средни училишта во Прилеп, најголем интерес има за медицинските струки. Првиот ден од првото пријавување во јуни денеска се спроведува со
Македонија

Од денеска шест меѓуградски линии преку Автобуската станица во Прилеп

А1он
Со заштитни мерки, според прописи и инспекциска контрола, од денеска се во функција шест линии во меѓуградскиор сообраќај преку прилепската автобуска станица. Според раководителот на
Македонија

Во Прилеп нема новозаболеми, но има казни за неносење маски

А1он
Во Прилеп денеска нема регистрирано новозаболени од коронавирусот, а еден пациент оздравел. На Инфективното одделение во прилепската болница се хоспитализирани 12 лица, од кои 10
Македонија

По два дена, еден новозаболен во Прилеп, од утре скрининг на вработените во градинките

А1он
Во Прилеп денеска има еден нов случај на заболен од коронавирусот, по двата дена кога немаше новозаболени. Центарот за јавно здравје не регистрирал новооздравени од