prilep

Македонија

ВИДЕО: Прилепчанка продава куќа на бугарски писател за минимум 100.000 евра, желба и е да ја купи Бугарија

Орце Костов
Наследниците на родната куќа на бугарскиот писател Димитар Талев која се наоѓа во Прилеп, бараат од бугарските политичари и државници да го купат објектот и
Македонија

(ВИДЕО) Стевананџија: Инвестициите на Министерството за образование во прилепските училишта на историски највисоко ниво

А1он
Инвестирањето во современа образовна инфраструктура и, генерално, во образованието, е инвестирање во иднината на државата. Инвестициите на Владата, Министерството за образование и наука и на
Македонија

Прилепчанка заврши во болница откако е удрена од автомобил

А1он
На 22.8.2022 во 11.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул„Васко Карангелески“ во Прилеп, патничко моторно возило „фолксваген голф” со прилепски регистарски ознаки,
Македонија

Прилепски малолетници пиеле алкохол во угостителски објекти

А1он
На 05/06.08.2022, согласно планот на СВР Битола-Отсек за превенција во рамки на проектот „Безбедно лето“, во содејство со Надворешната канцеларија за криминалистички работи и Полициската
Македонија

Удар од гром предизвикал пожар во Прилеп, целосно изгорени четири куќи

А1он
Минатата ноќ 15 минути по полноќ, гром удрил во куќа во Прилеп и предизвикал пожар кој зафатил и целосно изгорел уште четири куќи. – Пожарот
Македонија

При контроли во Прилеп проведени две лица и констатирани неправилности во угостителски објект

А1он
Патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција, Единицата за брзо распоредување, Посебната единица за поддршка, Единицата за интервентна полиција и Надворешната
Македонија

Стојановска: Македонија е заложник на мафијашите и подземјето контролирани од Спасовски и СДСМ

А1он
Македонија стана дувло на криминалци и заложник на мафијашите и подземјето контролирани од Оливер Спасовски и СДСМ. Последната жртва на ордите на власта и цел
Македонија

Ковачки: Запален автомобилот на пратеникот Ристески кој најави дека ќе гласа против уставните промени

А1он
Пред 4-5 дена јавно кажа дека нема да гласа за промена на Уставот заради задоволување на болните амбиции на Заев, Ковачевски и Османи. Ноќеска е
Македонија

Охриѓанец пренесувал над 86 килограми марихуана по патот Прилеп-Градско

А1он
Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство