ubistvo

Македонија

Две убиства во три месеци во Бутел и Топанско поле, кој и зошто ги изврши не е откриено

Кристијан Ландов
Не е откриено кој ги усмрти Камер Идризи и неговиот внук во скопски Бутел, ниту има осомничени сторители. По месец и половина, Обвинителството се уште
Македонија

Момче од кичевско го закла својот татко, откако тој со ловечка пушка му се заканил на синот

А1он
Таткоубиство се случило вчеравечер во кичевското село Вранешница, каде 25-годишно момче од селото со остар предмет го повредило неговиот 48 татко, кој подоцна починал од
Свет

ВИДЕО: Очаен Русин уби двајца извршители кои дошле да му го исфрлат семејството на улица

А1он
Жител на рускиот град Сочи денеска убил двајца извршители кои дошле да ја запленат куќата во којашто живеел и да му го исфрлат семејството на
Регион

Ужасно злосторство во Хрватска: Три момчиња и девојка до смрт претепаа професор по англиски

А1он
Хрватската јавност е во шок по убиството на 35-годишен професор во Економското училиште во градот Вараждин, кого со дрвени палки до смрт го претепаа четворица
Свет

Ел Чапо нарачува убиства од затвор, атентат на началникот на полицијата во мексиканската држава Соналоа

А1он
Непознати напаѓачи го убиле началникот на полицијата на мексиканската држава Синалоа, Хоел Ернест Сото, пренесуваат мексиканските медиуми. Сото е убиен по серијата апсења на атентатори
Свет

ВИДЕО: Двоен освојувач на олимписки медал уапсен за убиство

А1он
Индискиот борач Сушил Кумар, двоен освојувач на олимписки медал денеска е уапсен под сомнение за убиство, соопшти полицијата во Њу Делхи. – Имаме изјави од
Македонија

„Бевме блиски цел живот, работеше во Комунална хигиена“, градоначалникот на Бутел за убиениот Идризи

Полицијата со часови собираше чаури и траги во скопски Бутел, по бруталното убиство на Камер Идризи. Засега од МВР не даваат информации дали се знае
Македонија

Жената која беше пронајдена во Охрид имала прострелна рана, се вештачи оружјето и се испитуваат ДНК-трагите

Кристијан Ландов
Жената која беше пронајдена мртва во Охрид имала прострелна рана, дознава „А1он“. Според информациите, во објектот кој се наоѓа на стариот пат Охрид-Струга било пронајдено
Регион

Убиството кај Вуковар било уште пострашно – двајцата синови со хебли ја убиле сопствената мајка

А1он
Новите детали за убиството на 65-годишната Блаженка Дивљаковиќ што се случи минатата недела во село кај хрватскиот град Вуковар, откриваат дека тоа било уште побрутално
Свет

Порторикански боксер обвинет за киднапирање и убиство на бремената девојка

А1он
Порториканскиот боксер Феликс Вердехо е обвинет за убиство на бремена жена, пишува „Вашингтон пост“. Според извештаите во американските медиуми, боксерот е обвинет за убиството на