ubistvo

Македонија

Обвинителството не бара притвор за адвокатот на Палевски, но ги продолжува проверките дали бил инволвиран

Александар Тодески
Јавното обвинителство проверува дали адвокатот Васко Стојков кој го однесе во Србија, Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски
Македонија

Мајката на Вања: Сето ова ми е нереално, важно ми е само да ја дознаам вистината

А1он
Зорица Ѓорчевска, мајката на 14 годишната Вања која беше убиена кај селото Бразда во изјава за српска „Република“ вели дека и е важно да ја
Македонија

Спасовски: Ќе има кривична пријава за возачот на Палевски, адвокатот е задржан во полициска станица

Александар Тодески
Ќе следува кривична пријава за возачот на Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот велешанец,
Македонија

Стојков, адвокатот што го возеше Палевски во Србија притворен, обвинителството утре ќе одлучува дали ќе бара притвор

Адвокатот кој го однесе Љупчо Палевски – Палчо во Србија, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски од Велес
Македонија

Адвокатот Стојков кој го однесе Палевски во Белград на распит во полициска станица

Александар Тодески
Васко Стојков, адвокатот кој го однел Љупчо Палевски – Палчо во Белград е на распит во полициска станица, потврдуваат за А1он извори од полицијата. Стојков
Македонија

Откриен убиецот на дедото од Крива Паланка: уапсен 27-годишник, поднесена и пријава

Расчистено е делото со убиството на дедото во Крива Паланка кој беше пронајден починат во неговиот дом. Полицијата веќе поднесе и кривична пријава по брза
Македонија

Триесетдневен притвор за осомничените за грабнувањето на Вања

Судија на претходна постапка определи триесетдневен притвор за тројцата осомничени за грабнувањето и убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и велешанецот Панче Жежовски.
Македонија

Спасовски: Уапсен е извршителот на убиствата, сторивме се за фаќање на овој монструм

Александар Тодески
Штотуку добивме известување од колегите од Турција дека креаторот, планерот, главниот координатор и директниот извршител е фатен и уапсен на нивна територија, идентично на нашите
Македонија

Љупчо Палевски уапсен во Турција

Александар Тодески
Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот бербер од Велес, Панче Жежовски е уапсен на аеродром во
Македонија

Осомничените за убиството на Вања Ѓорчевска донесени во Кривичниот суд

Александар Тодески
Тројцата осомничени за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски донесени во Кривичниот суд, каде судија на претходна постапка треба да одлучи дали ќе им