kicevo

Македонија

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа во Кичево

А1он
На улицата „Магистрален пат“ во Кичево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“ управувано од С.И.(19) од Кичево и возило „фолксваген голф“ управувано од
Македонија

Момче со автомобил удри во полицаец, повредениот заврши во болница

А1он
МВР извести дека вчера полициски службеници од полициската станица во Кичево го уапсиле Л.З.(23) од кичевското село Длапкин Дол. Уапсениот вчера околу 8.10 часот на
Македонија

Земјотрес во Албанија почувствуван во Охрид и во Кичево

А1он
Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, на сеизмолошките станици инсталирани ширум нашата територија, одржувани од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, денеска во
Македонија

Уапсена мајка од Кичево која ја запуштила својата малолетна ќерка

А1он
Полициски службеници ја уапсиле М.С.(34) од Кичево. Таа, според полицијата, со грубо запоставување на својата родителска должност за грижа и воспитување, целосно ја запуштила својата
Македонија

Во Кичево и Струмица надминат прагот на аерозагадување

А1он
Во Кичево и Струмица е надминат прагот на аерозагадување бидејќи два дена мерните станици покажуваат високи концентрации на ПМ10 честички повеќе од дозволеното, соопштија денеска
Македонија

По магистралата Кичево-Гостивар сообраќајот се одвива забавено

А1он
Бранот на туристи и посетители кои се враќаат од Охрид, Струга и Маврово овој викенд, предизвика забавено движење на возилата на десетина километри пред Гостивар.
Македонија

Маж од Кичево ја истепа сопругата и малолетниот внук

А1он
Полициски службеници од Кичево го уапсиле И.А.(63) од кичевско село затоа што физички ја нападнал неговата сопруга и малолетниот внук. По документирање на случајот против