cuk

Македонија

Опасна бездна на Кејот на Вардар во скопски Аеродром

А1он
Центарот за управување со кризи, на денешната прес конференција која ја одржа директорот на ЦУК Стојанче Ангелов, укажа дека од страна на загрижени граѓани пред
Македонија

ЦУК: Извлечени двете лица кои со квадрицикл паднаа во провалија на Караџица

А1он
Двете лица кои со квадрицикл паднаа во провалија кај вилата „Принц” на Караџица, се извлечени во стабилна состојба со веројатни скршеници и се предадени на
Македонија

И хеликоптер вклучен во потрагата по возачот на автомобилот кој вчера беше извлечен од Вардар

А1он
Се интензивира потрагата по возачот на автомобилот Голф кој вчера беше пронајден и извлечен од Вардар кај тетовско Желино. Од Центарот за управување со кризи
Македонија

Кумановски Голф падна во Вардар, се трага по патниците

А1он
Автомобил со кумановски регистарски таблички кој се движел на патот од селото Желино кон Тетово паднал во реката Вардар. Поради брзината, длабочината и заматеноста на
Македонија

Ангелов бара поширок пешачки остров во Ново Лисиче: Не треба да чекаме некој да биде убиен, и моите деца тука поминуваат

Маја Илиевска-Пачемска
Поширок пешачки остров на крстосницата на булеварите Србија и Видое Смилевски-Бато во Ново Лисиче денес побара директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче
Македонија

ВИДЕО: Евакуации во Македонија, по невремето кое поплави домови

А1он
Поројните дождови донесоа и поплави во домовите на жителите на Општина Долнени. Ситуацијата ескалирала, додека Центарот за управување со кризи информира дека има поплавени места
Македонија

(ВИДЕО) ЦУК: Локализиран пожарот кај Дојран и Богданци

А1он
Пожарот кај селото Фурка и браната Паљурци, помеѓу општините Дојран и Богданци е локализиран со здружени и координирани сили во текот на денот со дејство
Македонија

Пожарот меѓу Дојран и Богданци се уште е активен

А1он
Во земјава утрово има еден активен пожар информираат од Центарот за управување со кризи. Регионалниот центар за управување со кризи РЦУК Струмица ја пренесува информацијата
Македонија

ЦУК: Успешната акција за пронаоѓање на изгубен повозрасен маж во реонот на село Ореше

А1он
Оперативниот центар на Центарот за управување со кризи (ЦУК) и Регионалниот центар за управување со кризи – РЦУК Велес заедно со субјектите од Системот за