pozar

Регион

Изгореа неколку возила на паркинг на трговски центар во Приштина

А1он
Голем пожар го зафати попладнево паркингот на најголемиот трговски центар во Приштина, „Алби мол“, кој се наоѓа на периферијата на косовската престолнина, при што изгореа
Македонија

Во опожарена куќа во Скопје пронајдена е почината жена

А1он
Вчера во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Трета македонска бригада“ во Скопје. Пожарот бил изгаснат, а во куќата била пронајдена
Македонија

Имотот на „Треска“ нема никаква врска со стечајните работници

А1он
Стечајните работници од поранешната фабрика за производство на мебел „Треска“ кои бараат исплата на придонесите во период од 18 месеци и исплата на заостанати плати
Македонија

Герасимовски: Ќе иницирам итно расчистување на земјиштето кај Треска

А1он
Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, по вчерашниот пожар во поранешната фабрика „Треска“, за медиумите изјави дека негова препорака е што побрзо да почне отстранувањето
Македонија

Шанса за Центар: Институциите да ги расчистат сомнежите за пожарот кај „Треска“

А1он
Од граѓанската иницијатива „Шанса за Центар“ бараат институциите да ги расчистат сомнежите за пожарот кај „Треска“. „Старите хали повторно горат кога е во ек јавна
Македонија

Арсовска: Не смее да се дозволи животите и имотите на граѓаните да бидат загрозени

А1он
По избивањето на големиот пожар во кругот на поранешната фабрика „Треска“ градоначалничката Данела Арсовска излезе на терен со скопските пожарникари кои неколку часа го гаснеа
Македонија

Жители на Треска: Со години се случуваат пожари, Треска е небезбедно место за живеење

А1он
Ние, претставниците на работничките станови кај Треска кои живееме на овој предел, револтирани сме што со години веќе никој не наоѓа решение за нашата безбедност.
Македонија

Герасимовски: Пожарот е локализиран и речиси целосно изгаснат

А1он
Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, вели дека пожарот кај фабриката „Треска“ е локализиран и речиси целосно изгаснат. Со 10 возила, противпожарната бригада го гаснеше