pozar

Свет

Куче и мачка се осомничени дека предизвикале два пожари во Јапонија минатата година

А1он
Јапонската противпожарна служба и голем производител на плински уреди се сомневаат дека два пожари што се случија во земјата ги предизвикале кучиња и мачки кои
Регион

Во старата новосадска дискотека се пронајдени две јагленосани тела

А1он
Српската полиција извести дека во поранешната дискотека во Петроварадин на првиот кат се пронајдени телата на двајца мажи кои загинаа во пожарот. Еден од загинатите
Регион

(ВИДЕО) Пожар во Петроварадин, изгоре поранешната дискотека, се стравува дека има и мртви

А1он
Според неофицијални информации, едно лице е повредено во страотниот пожар во кој целосно изгоре куќа во Петроварадин. View this post on Instagram A post shared
Свет

Голем пожар во Сплит, гори магацин за автомобилски гуми

А1он
Триесетина пожарникари од Сплит гаснат голем пожар кој избувнал околу 2.40 часот во магацин за автомобилски гуми во месноста Дујмовача, информираат пожарникарите и полицијата. Засега
Македонија

Запален објектот „Ранка Милановиќ”: Спасен човек, повреден пожарникар

А1он
Запален објектот на поранешниот дом за деца без родители и родителска грижа „Ранка Милановиќ“. Таму сега престојуваат бездомници. Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски посочи
Македонија

Изгаснат е пожарот во Ѓорче Петров

А1он
Пожарот кој претпладнево зафати објект во скопската насепла Ѓорче Петров е изгаснат информираат од противпожарната служба. Во пожарот е направена материјална штета, жртви нема информираше
Македонија

Стојкоски за пожарот во Ѓорче: Нема човечки жртви, гори покрив на приватен објект

Маја Илиевска-Пачемска
Нема човечки жртви во пожарот во Ѓорче Петров, извести градоначалникот на Општината, Александар Стојкоски. Пожарот изби претпладнево, а го гасат пет екипи на Бригадата за
Македонија

Татко и син од Ресен завршија во болница спасувајќи ја куќата од пожар

А1он
Татко и син од Ресен завршија на болничко лекување откако се обиделе да го локализираат пожарот кој пламнал во нивната куќа. Од МВР велат дека
Македонија

Се скарал со сопругата па ја запалил куќата во Македонски Брод

А1он
Полицијата од Македонски Брод вчера го уапсила Д.В.(66) од село во Македонски Брод затоа што, по претходна расправија со неговата 63-годишна сопруга, предизвикал пожар во