pozar

Свет

ВИДЕО: Се запали најголемата фабрика за вакцини за ковид-19 во светот, петмина работници загинаа

А1он
Петмина луѓе загинаа во пожарот што избувна во индиската фабрика на Институтот за серуми (СИИ), кој е најголем производител на вакцини во Западна Индија, пренесуваат
Македонија

Пожар во куќа во Ваташа

А1он
Пожар зафати куќа во кавадаречкото село Ваташа. Според првичните информации, најверојатно причината е заборавен електричен уред. Според очевидци благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна
Македонија

ВИДЕО: Почна расчистувањето на „Глобал“

А1он
Во Струмица почна расчистувањето на остатоците во трговскиот центар „Глобал“ кој беше зафатен од голем пожар во саботата. Опожарени се една третина од пазарот, десетина
Македонија

Обвинителството го заврши увидот за причините за пожарот во „Глобал“

А1он
Обвинител од Основното јавно обвинителство во Струмица и инспектори за пожар од Дирекцијата за заштита и спасување, денеска го завршија увидот за причините за пожарот
Македонија

Почна увидот за причините за пожарот во „Глобал“

А1он
Увидот за причините за пожарот во Трговскиот центар „Глобал“ почна претпладнево во Струмица. Инспектори за пожар од Дирекцијата за заштита и спасување и дежурен јавен
Македонија

Хидрантите во „Глобал“ не работеле, потврдуваат пожарникарите кои го гасеа огнот

А1он
Неколку тимови на пожарните единици од Струмица и од околните градови ноќеска се бореа со пожарот кој го зафати трговскиот центар Глобал. Големиот оган кој
Македонија

Заев: Ќе им помогнеме на сите што ги загубија имотите во пожарот

А1он
Направена е непоравлива штета, најдобро е што што нема човечки жртви и тоа е најважно се друго се надместува. Сакам да им заблагодарам на пожарникарите
Македонија

Јанев: Општина Струмица ќе им помогне на оштетените во пожарот во „Глобал“

А1он
Тажна е сликата денеска, по пожарот кој ноќеска пред полноќ, избувна во трговскиот центар „Глобал“. Изгорени се повеќе трговски објекти и внатрешниот дел во којшто
Македонија

Пожарникарите од Струмица, Радовиш, Кавадарци, Валандово и од Штип со 16 возила го гасеа пожарот во „Глобал“

А1он
Противпожарната единица во Струмица ги ангажаирала сите 38 пожарникари и шесте возила во обидот да се справи со пожарот кој го зафати трговскиот центар „Глобал“.