pozar

Регион

Тешка ноќ за пожарникарите и локалното население во северозападниот дел на Атина, пожарот сè уште не е ставен под контрола

А1он
Шумскиот пожар во околината на планинското село Вилија во северозападниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина и понатаму не е ставен под контрола,
Македонија

Активни пожари во село Раовиќ, на потегот меѓу Барово и Вешија, под контрола тие кај Дивље и Крушија

А1он
На потегот меѓу селата Барово и Вешија избувнат е пожар на мешовита нискостеблеста и вискостеблеста шума. Станува збор за непристапен терен, а во моментов интервенират
Македонија

Изгаснат пожар во куќа во Берово

А1он
Словенечки пожарникари денеска со локалната противпожарна единица изгасија опожарена куќа во Берово. Покрај опожарена куќа, словенечките пожарникари учествуваа и во гаснењето на шумскиот пожар во
Македонија

ЦУК: Не наидовме на жаришта за пожар на „Јасен“, контролата продолжува

А1он
Француските експерти за високо ризични пожари и директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов заедно со полициските специјалци денеска беа во природниот
Македонија

Експерти за пожари од Франција на увид на пожарот кај Ласкарци

А1он
Во земјава пристигнаа експерти за високо ризични пожари од Франција, од Црна Гора и од САД, информираше денеска на прес-конференција портпаролот на Центарот за управување
Македонија

Кривична пријава против прилепчанец за предизвикување пожар во селото Дабница

А1он
СВР Битола – ОВР Прилеп до прилепското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против лице од Прилеп поради постоење на основано сомневање дека предизвикал пожар
Македонија

Кабел предизвикал пожар на Трансфузиологија, а се гасне запален автобус во близина на „Црвен крст“

Кристијан Ландов
Кабел во серверска соба се запалила во Институтот за трансфузиологија во клиничкиот центар „Мајка Тереза“, а на булеварот „Кочо Рацин“ горел автобус. На двете места
Македонија

По пожарите, волците шетаат на нивите во Малешевијата

А1он
Волци кои шетаат во малешевските ниви барајки храна и засолниште од пожарите е само еден од примерите за огромната катастрофа која го снајде Малешевскиот регион.