dubai

Магазин

ВИДЕО: Во Џеда продолжи изградбата на највисоката кула во светот, ќе биде 1.000 метри

А1он
Откако во 2010 година во Дубаи беше изградена познатaта кула Бурџ Калифа од 828 метри, конкуренцијата во изградбата на облакодери стана исклучително тешка. Сепак, Саудиска
Свет

(ВИДЕО) Дубаи: 16 лица загинаа во пожар во станбена зграда

А1он
Шеснаесет лица загинаа, а девет се повредени во голем пожар што избувна на четврти кат од станбена зграда во Дубаи, соопштија локалните власти. Портпаролот на
Спорт

Новак го победи Хуркач и се пласира во полуфиналето во Дубаи

А1он
Новак Ѓоковиќ ја продолжува импресивната серија резултати и во новата сезона. Тој го оствари 15-от последователен триумф од почетокот на годината и се пласираше во
Свет

Падна Един Тито Гачанин – мистериозниот босански нарко бос е уапсен во големата акција во Дубаи

А1он
Босанскиот државјанин уапсен во големата акција во Дубаи за разбивање на суперкартелот е Един Тито Гачанин јавуваат холандските медиуми. Се работи се шеф на наркобизнисот