dubai

Свет

„Емирејтс“ бесплатно ќе пренесува помош од Дубаи во Индија

А1он
Авиокомпанијата „Емирејтс“ денеска соопшти дека од оваа недела бесплатно ќе превезува медицински производи од Дубаи во девет градови во Индија за да помогне во борбата
Свет

Почина министерот за финансии на ОАЕ и втор човек на Дубаи, шеикот Хамдан

А1он
Министерот за финансии на Обединетите Арапски Емирати и втор човек на Дубаи, шеикот Хамдан почина на 75-годишна возраст, пренесоа светските медиуми. Хамдан беше министер за
Свет

Лондон се загрижи за судбината на принцезата Латифа од Дубаи, која вели дека татко ѝ ја држи во залошништво

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека е загрижен за судбината на принцезата Латифа, една од ќерките на владетелот на Дубаи, и рече дека овој
Магазин

Во Дубаи пуштена во употреба најголемата фонтана во светот

А1он
Најголемата фонтана во светот е пуштена во употреба во Дубаи, проследено со огномет. Фонтаната зафаќа 7.327 квадратни метри, украсена е со 3.000 лед светла, а
Свет

Во Дубаи веќе се користат кучиња што откриваат коронавирус кај патниците

А1он
Меѓународниот аеродром во Дубаи е првиот кајшто се користат кучиња коишто откриваат присуство на коронавирус кај патниците. Животните си ја вршат работата без контакт со
Свет

ВИДЕО: Кучиња на аеродромот во Дубаи детектираат коронавирус со 92 проценти точност

А1он
Аеродромот во Дубаи е меѓу првите во светот што воведе кучиња кои може да го намирисаат коронавирусот. Здравствената администрација во Дубаи ќе им зема брис
Uncategorized

„Емиратс Ерлајнс“ ќе ги покрие трошоците за лекување и погреби во случај на зараза со Ковид-19

А1он
Авиокомпанијата „Емиратс Ерлајнс“ на патниците кои во текот на патувањето ќе се заразат со Ковид-19 им нуди бесплатно осигурување, кое вклучува покривање на трошоците за
Економија

За обновување на летовите на „Емирејтс ерлајнс“ потребни четири години

А1он
Претседателот на „Емирејтс ерлајнс“, Тим Кларк, изјави денеска дека на авиокомпанијата ќе ѝ бидат потребни четири години за да ја обнови мрежата на летови, која