doha

Свет

Во Доха потпишан мировен договор со бунтовничките групи

А1он
Во Доха денеска беше потпишан мировен договор помеѓу преодните власти на Чад и бунтовничките групи, пред широкиот дијалог за национално помирување што ќе се одржи
Свет

Талибанците и Владата во Авганистан ги продолжуваат преговорите во Доха

А1он
Авганистанската Влада и претставниците на Талибанците во земјата ги продолжуваат преговорите, втор ден по ред,во главниот град на Катар, Доха. И покрај вчерашниот гест на
Свет

САД ги продолжија разговорите со Талибанците во Катар

А1он
САД ги продолжија разговорите со Талибанците во Катар, јавија западни медиуми повикувајќи се на извор на администрација во Вашингтон. Преговорите продолжија по три месеци откако