tramp

Свет

Директорот на Си-Ен-Ен: Нема да бидеме јавен сервис на Трамп

А1он
Доналд Трамп најави дека ќе се кандидира на претседателските избори во 2024 година. Новиот директор на американската медиумска компанија Си-Ен-Ен, Крис Лихт изјави дека мрежата
Свет

(ВИДЕО) Авион со транспарент „Повторно изгуби, Доналд“ прелета над имотот на Трамп

А1он
Набргу откако Доналд Трамп објави дека ќе се кандидира за следните претседателски избори во САД, авион прелета над неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида со транспарент
Свет

Синот на Трамп: Украинска ракета падна врз Полска, можеме ли да престанеме да ги вооружуваме?

А1он
Доналд Трамп, 45-тиот американски претседател, кој ја извршуваше функцијата од 2017 до 2021 година, официјално ја поднесе својата кандидатура за следните претседателски избори во САД,
Свет

Трамп не се појави да сведочи пред конгресната комисија за настаните од 6 јануари во Капитол

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп не се појави да сведочи пред конгресната комисија која го истражува нападот на неговите приврзаници на Капитол на 6 јануари
Свет

Трамп се очекува утре да најави кандидатура за претседателските избори

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска повика новинари на неговиот луксузен имот Мар-а-Лаго на Флорида, каде се очекува утревечер официјално да објави дека ќе се
Свет

Њујорк Тајмс: Трамп е нервозен поради резултатите на изборите, ја обвинил Меланија за неуспесите

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ги нападна своите блиски соработници поради резултатите од изборите во САД одржани на 8 ноември, а Тајмс пишува дека тој
Свет

(ВИДЕО) Трамп: Ако победат моите, јас сум заслужен, ако загубат, не е моја вина

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп даде интересна изјава вечерта на изборите за Конгресот во САД. Репортерот на NewsNation кој го интервјуираше поранешниот претседател во изборната
Свет

Трамп: ДеСантис е добро момче, но не треба да учествува на изборите во 2024 година

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп оцени дека гувернерот на Флорида Рон ДеСантис не треба да се кандидира на претседателските избори во САД во 2024 година,
Свет

Бајден и Трамп со свои пораки до електоратот за конгресните избори

А1он
Американците денеска одат на конгресни избори за целосно свикување на Претставничкиот дом и нешто повеќе од една третина од свикувањето на Сенатот. Според повеќето прогнози,
Свет

Финални митинзи на Бајден и Трамп пред утрешните конгресни избори во САД

А1он
Актуелниот американски претседател Џо Бајден од Демократската партија и поранешниот претседател Доналд Трамп од Републиканската партија одржаа изборни митинзи пред последниот ден пред конгресните избори,