peskov

Свет

Песков: Обвинувањата на Америка за употреба на хемиско оружје се целосно неосновани

А1он
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека наводите кои Стејт департментот ги упати вчера против Русија дека ја прекршила забраната за употреба на хемиско
Свет

Москва му се закани на Западот со можна одмазда доколку се обиде да ги заплени руските средства

А1он
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, му се закани на Западот со можна одмазда доколку се обиде да ги заплени руските средства. Во САД, Обединетото Кралство
Свет

Песков: Русија е во војна откако Западот интервенираше на страната на Украина

А1он
Откако Западот интервенираше во специјална воена операција на страната на Украина, специјалната воена операција се претвори во војна, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. „Ние
Свет

Кремљ ги предупреди предавниците да не се враќаат во Русија

А1он
Руските граѓани кои заминаа по специјална воена операција и ја окупираа непријателската страна не треба да се вратат во Русија, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј
Свет

Песков: Изборите во Русија беа апсолутно чисти и фер

А1он
Кремљ денеска соопшти дека изборите на кои претседателот Владимир Путин го освои петтиот мандат биле фер, и покрај обвинувањата од западните влади, независните набљудувачи и
Свет

Песков: Британија и помага на Украина, таа е директно вклучена во конфликтот

А1он
Велика Британија обезбедува помош за Украина и практично е вклучена во конфликтот, изјави портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков за руската RTVI. – Општо земено, за
Свет

Песков: Кремљ не се грижи кога телото на Навални ќе му биде предадено на семејството

А1он
Кремљ нема информации кога телото на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина во притвор, би можело да му биде предадено на неговото семејство по