Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Кога Кренар Лога ќе сака да глуми заштитник на наводната независност на судските институции добро е да објасни врз основа на кои од двата отсто доверба во судството го темели овој заклучок? Кога Кренар Лога ќе сака да глуми заштитник на наводната независност на судските институции добро е да објасни врз основа на кои од двата отсто доверба во судството го темели овој заклучок?

Предраг Петровиќ
Кога Кренар Лога ќе сака да глуми заштитник на наводната независност на судските институции добро е да објасни врз основа на кои од двата отсто
Македонија

Лога: Остра осуда за деградирачката реторика на ВМРО-ДПМНЕ кон Кацарска

Предраг Петровиќ
Остро ја осудуваме деградирачката реторика на политичката партија која претендира да управува со оваа држава. Нападот врз независните институции е неприфатлив јазик за една земја
Свет

Хорор на аеродром: Едно лице загина откако паднало во моторот на авионот

Едно лице загина откако удри во моторот на патнички авион на KLM на аеродромот Шипхол во Холандија, објавија локалните медиуми. Екипата за итна помош веднаш
Македонија

ВЛЕН: Најважните приоритети се внесување на Бугарите во Уставот, бришење на срамната формулација 20% и промена на изборниот модел за шеф на државата

За новата влада на Република Северна Македонија преговараат и новата влада ќе ја сочинуваат победникот во македонскиот блок со победникот во албанскиот блок. ВЛЕН, како
Македонија

Костадиновска-Стојчевска со претставка против Гаши за првото обраќање како претседател на Собранието

Пратеничката на СДСМ и министерка за култура во заминување Бисера Костадиновска-Стојчевска соопшти дека веќе поднела претставка до Секторот за инспекција при Министерството за култура против
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Кога Кацарска напушта раководна позиција, тоа е празник за правдата, служеше како судски портпарол на СДС и ДУИ

Кога Кацарска напушта раководна позиција, тоа е празник за правдата. Жената која чувствуваше исполнетост во спроведувањето политички нарачки преку драконски казни за политичките конкуренти беше
Македонија

Германската делегација од Франкфурт и Хајделберг, се сретна со идните чинители и претставници на македонската влада

Во Хајделберг Факултет во Скопје, во присуство на претседателот на управата од Германија, проф. д-р Улрих Цајтел и делегацијата од Франкфуртскиот универзитет Провадис, претставуван од
Регион

Ќе биде ли уапсен Мило Ѓукановиќ? Во Подгорица се шират гласини дека српската коалиција подготвува судски процес

Предраг Петровиќ
„Јутарњи лист“ тврди дека добил информација од добро упатени извори во Подгорица дека Мило Ѓукановиќ, поранешниот долгогодишен претседател и премиер на Црна Гора, би можел
Магазин

(ВИДЕО) Бритни Спирс: Ограбена сум

Предраг Петровиќ
Пејачката Бритни Спирс со секоја објава што ја прави на социјалните мрежи предизвикува големо внимание, а така беше и овој пат. Имено, таа се огласи