eksplozija

Свет

ВИДЕО: Експлозија во преполна џамија во Кандахар, десетици мртви и ранети

А1он
Најмалку 32 верници загинаа во силната експлозија во шиитската џамија во авганистанскиот град Кандахар, за време на петочната молитва, 53 лица се тешко повредени. Бројот
Свет

ВИДЕО: Громогласна експлозија уништи поплавена фабрика во Кина

А1он
Огромна експлозија во фабрика за алуминиумски легури во кинеската централна провинција Хенан се случи рано утрово, а причина за катастрофата се силните врнежи и поплавите
Регион

ВИДЕО: Крадец ја однел чантата на жртвата во белградската експлозија, морале да ја идентификуваат блиските

А1он
Српските медиуми објавија снимка од безбедносна камера на која се гледа страотната експлозија на плински уред во центарот на Белград, а од неа сега издвојуваат
Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Човек се разнесе со бомба на состанок на куќен совет во Кина, загинаа петмина

А1он
Неидентификуван човек денеска детонирал екплозив за време на состанок во зграда на локалната власт во Мингѓинг, на периферијата на кинескиот град Гуангжу, убивајќи уште четворица
Македонија

Шест лица повредени по екплозија на плинска боца во липковско Матејче

А1он
Шест лица се повредени од експлозија од плинска боца што се случила вчера во викендица во село Матејче општина Липково, информираа денеска од МВР. Повредените
Свет

ВИДЕО: Страотна експлозија во Русија, тројца загинати и тешко повредено 10-годишно дете

А1он
Три лица загинаа, а четири се повредени во експлозија во станбена зграда во Русија, соопштија тамошните власти. Експлозијата се случи утрово во стан во градот
Свет

Докторка загина во експлозија на бомба во Авганистан

А1он
Локалните власти во источниот авганистански град Џалалабад потврдија дека една лекарка е убиена во денешната експлозија на бомба поставена на пат, само неколку дена откако
Свет

Пет лица повредени во експлозија на гас во германски Мемингем

А1он
Пет лица се повредени во експлозија на гас во градот Меминген во германската покраина Баварија потврди полицијата. Според Билд, не е исклучена нова експлозија на
Свет

Мала бомба пукна до амбасадата на Израел во Њу Делхи

А1он
Индиската полиција потврди дека експлозивна направа со „многу слаб интензитет“ била активирана денеска во близина на израелската амбасада во Њу Делхи, но никој не е