eksplozija

Свет

Ројтерс: Експлозијата кај Нијагарините водопади била резултат на невнимателно возење

А1он
Експлозијата на мостот Виножито што ги поврзува САД и Канада кај Нијагарините водопади најверојатно била предизвикана од невнимателно возење, јавува Ројтерс повикувајќи се на извори
Свет

Трудо: Канада ја сфаќа експлозијата на мостот „Виножито“ крајно сериозно

А1он
Канадскиот премиер Џастин Трудо изјави во канадскиот Парламентот дека властите ја сфаќаат ситуацијата крајно сериозно. Кабинетот на канадскиот премиер соопшти дека Канада е во контакт
Свет

(ВИДЕО) Фокс Њуз за експлозијата на мостот „Виножито“: Ова е обид за терористички напад

А1он
Возило експлодира на мост што ги поврзува САД и Канада во близина на Нијагарините водопади, објави ФБИ. Инцидентот се случил на мостот Виножито еден ден
Свет

(ВИДЕО) Експлозија на мостот „Виножито“ кај Нијагарините водопади, има загинати и повредени

А1он
Експлозија која се случи на мостот „Виножито“ кај Нијагарините водопади предизвика хаос долж границата, а сите четири копнени премини меѓу САД и Канада се затворени
Регион

Експлозија во северниот дел на Косовска Митровица: Детонацијата ги разбуди луѓето, шрапнели ги оштетија прозорците

А1он
Во близина на центарот за регистрација на возила во северниот дел на Косовска Митровица во текот на изминатата ноќ била активирана експлозивна направа, чие детонирање
Свет

Во Шведска: Две експлозии, уништена е зграда

А1он
Две силни експлозии се случија во централна Шведска, при што беа повредени најмалку три лица и оштетени згради. Доцна синоќа имаше експлозија во Хаселби, предградие
Регион

Романија: Четири лица загинаа, петмина повредени во експлозија на гасовод

А1он
Четири лица загинаа, а пет се повредени во експлозија на гасовод на градилиште на автопат во источниот кварт Вранча во Романија, соопшти денеска владината служба
Свет

Експлозија во Москва: Се урна зграда, еден загинат, двајца се исчезнати

А1он
Едно лице загина, а уште две се водат за исчезнати под урнатините, по експлозија на гас во катна станбена зграда во градот Балашиха кај Москва,
Регион

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво

А1он
Утрово околу шест часот во комплексот на компанијата „ЕДеПро“, во Лештани (Србија), се случи експлозија на работната машина за производство на ракетно гориво. Според првичните
Регион

Момчето кое беше тешко повредено во експлозијата во Смедерево е хоспитализирано во Белград

А1он
Никола П.(25) кој беше тешко повреден со неговата сестра во експлозијата што се случи синоќа во Смедерево, е во стабилна состојба. Тој со тешки повреди