vucic

Свет

Вучиќ во ОН: Вистината не е еднострана, резолуцијата ќе стави белег на челата на жртвите

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска на панел дискусија во седиштето на ОН во Њујорк, на која говореа жртвите и сведоците на војната во БиХ,
Регион

Вучиќ: Ќе бараме резолуција за страдањата на Србите во Јасеновац

А1он
Претседателот Александар Вучиќ денеска изјави дека српскиот народ на Косово е изложен на брутален прогон и дека никогаш нема да прифати независно Косово и најави
Регион

Вучиќ објави пост за Фицо, па уследија закани по неговиот живот

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својата сметка на социјалната мрежа Х објави за ранувањето на словачкиот премиер Роберт Фицo, кој денеска беше застрелан во
Македонија

Вучиќ и ја честиташе победата на Сиљановска-Давкова

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва и ја честиташе победата на Гордана Сиљановска-Давкова во вториот круг од претседателските избори во Северна Македонија. „И честитам на Гордана
Регион

300 милиони луѓе го гледаа интервјуто на Вучиќ за кинеската телевизија

А1он
300 милиони луѓе го гледаа интервјуто на Александар Вучиќ за кинеската CCTV. Вучиќ во интервјуто истакна дека Србија може и треба да научи „илјада работи
Регион

Вучиќ положи цвеќе во „Рибникар“: „Оваа трагедија остави неизбришлива лузна на душата на цела земја“

А1он
Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, положи цвеќе во училиштето „Владислав Рибникар“ на годишнината од убиството на деветте ученици и обезбедувањето на ова училиште. Вучиќ
Регион

Вучиќ за негодувањето на САД што нови министри се на американската црна листа: Тоа е изборот на граѓаните на Србија

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека не е добра вест за Србија што Стејт департментот објави дека е разочаран што лицата под американски
Регион

Вучиќ: Притисокот врз малите земји е се поголем и позабележителен, ќе ја продолжиме борбата

А1он
Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Њујорк изјави дека за време на денешните разговори со земјите од азиско-пацифичкиот регион ги објаснил сите причини зошто
Регион

Вучиќ: Утврдено е дека Србија не е одговорна за наводниот геноцид во Сребреница

А1он
Пред Меѓународниот суд на правдата беше утврдено дека Србија на ниту еден начин не е одговорна за наводниот геноцид во Сребреница, изјави денеска српскиот претседател