vucic

Регион

ВИДЕО: Вучиќ се вакцинираше со кинеската „Синофарм“

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска ја прими вакцината против Kовид-19. Како што јавуваат српските медиуми, Вучиќ се вакцинирал со вакцината на кинеската компанија „Синофарм“.
Регион

Вучиќ гневен на Eвропејците околу извештајот за Србија: Лажат и изгубени се во времето и просторот

А1он
Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска го оцени како „гола лага“ вчерашниот извештај на Европскиот парламент (ЕП) за напредокот на Србија кон пристапувањето во ЕУ.
Регион

Дачиќ тврди дека на Вучиќ му се заканува „обединет одговор“ од српската и црногорската мафија

А1он
На претседателот на Србија, Александар Вучиќ, му се заканува „обединет одговор“ од црногорската и српската мафија затоа што се бори против организираниот криминал. Со такво
Регион

Вучиќ за ковид пасошите со вакцини одобрени од ЕУ: Веднаш ќе примам кинеска вакцина

А1он
Во обраќање до граѓаните на Србија од Бахреин, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги коментираше последните најави од Европската унија за можност за патување само
Регион

ВИДЕО: Вучиќ пречека уште 500.000 дози од кинеската вакцина на белградскиот аеродром

А1он
Уште половина милион дози од вакцината против коронавирусот на кинеската компанија „Синофарм“ вечерва пристигнаа на аеродромот во Белград, пречекани од српскиот претседател Александар Вучиќ, кој
Регион

Вучиќ утре во Сараево носи вакцини на „АстраЗенека“

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во вторник ќе дојде во Сараево, каде што ќе им предаде контингент на вакцини против коронавирус на членовите на Претседателството
Македонија

Македонија денеска ги добива првите вакцини против Ковид-19

А1он
Правата пратка вакцини против Ковид-19 во земјава ќе пристигне денеска. По едно одложување, контингентот вакцини од производителот Фајзер/Бионтект на Табановце претседателот на Србија Александар Вучиќ
Македонија

Вакцините од Србија доаѓаат утре

А1он
Првата пратка од вакцините против Ковид-19 кои земјава ќе ги добие од Србија ќе пристигне утре информираат од Министерството за здравство. Вакцините на граничниот премин
Македонија

Бачев му пиша на Вучиќ: Дозволете Македонците да се вакцинираат во Србија, во име на пријателството меѓу двата народа

А1он
Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев му испрати писмо на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во кое побара да им се дозволи на македонските граѓани
Регион

Шефот на Управата за криминалистичка полиција: На претседателот Вучиќ му се закануваше атентат

А1он
Над 850 специјалци беа распоредени на откривањето на споменикот на Стефан Немања со цел да се обезбеди претседателот, бидејќи разузнавачките податоци укажуваа дека ќе биде