ana brnabic

Регион

Брнабиќ: Србија сака забрзување на евроинтеграциите и силно ги поддржува соседите за членство во ЕУ

А1он
Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави денеска на Самитот на Берлинскиот процес дека Србија сака да го забрза процесот на интеграција во ЕУ и силно да
Регион

ВИДЕО: Водител ѝ кажа во лице на Брнабиќ дека ја сметаат за „фикус“

А1он
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, гостуваше во утринската програма на Прва телевизија, каде најпрвин ги коментираше изборите во САД, а потоа доби неочекувано прашање и
Регион

Во новата српска влада ќе има десет жени, Вулин и Стефановиќ си ги менуваат местата

А1он
Мандатарката за состав на српската влада и членка на Претседателството на Српската напредна странка, Ана Брнабиќ, го соопшти составот на кабинетот, кој ќе има три
Регион

Брнабиќ ја презема функцијата на Дачиќ, таа ќе го води Министерството за надворешни работи

А1он
Мандаторот за состав на новата Влада на Србија, Ана Брнабиќ, утре треба да ги преземе должностите на министерот за надворешни работи, Ивица Дачиќ. Додека не
Регион

Брнабиќ: Српската влада не планира затворање и воведување полициски час, граѓаните треба да останат дисциплинирани

А1он
Премиерката на српската влада, Ана Брнабиќ за телевизија Пинк изјави дека во моментот властите во Србија не планираат да воведат затворање и воведување полициски час
Регион

ВИДЕО: Ана Брнабиќ повторно доби доверба од Вучиќ, ќе ја предводи и новата српска влада

А1он
Ана Брнабиќ ќе добие уште еден мандат на чело на српската влада, откако вечерва претседателот на Србија и партиски лидер Александар Вучиќ, достави таков предлог
Регион

(ВИДЕО) Гренел: Неверојатна ноќ во Белград, Србите и Американците пеат за Алабама и Западна Вирџинија

Горјан Грнчаровски
Неверојатна ноќ во Белград, напиша специјалниот пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп за преговори меѓу Србија и Косово, Ричард Гренел, на својот Твитер профил. „Србите
Регион

Брнабиќ задоволна од преговорите во Вашингтон и Брисел: Горда сум на делегацијата предводена од Вучиќ

Горјан Грнчаровски
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ во врска со постигнатиот економски договор во Вашингтон изјави дека Србија добила многу придобивки и посочи дека отворањето на канцеларијата
Регион

Брнабиќ: Новата Влада ќе одлучи кој ќе биде новиот стопан на куќата во која живееше Јованка Броз

На новинарското прашање дали куќата на Јованка Броз по реновирањето ќе биде новата резиденција на српскиот Премиер, претседателката на српската влада Ана Брнабиќ изјави дека
Регион

Брнабиќ: Наесен очекуваме посилен бран на пандемијата

Горјан Грнчаровски
Премиерката на Србија Ана Брнабиќ изјави дека сега е пресудниот момент за државата да излезе од вториот бран на пандемијата со коронавирус, пренесе „Б92“. Србија