ana brnabic

Регион

Ана Брнабиќ ги распиша изборите за Белград за 2 јуни

А1он
Претседателката на Собранието на Србија, Ана Брнабиќ денеска ги распиша изборите за Собрание на Град Белград за 2 јуни годинава. Брнабиќ ја потпиша одлуката за
Регион

Брнабиќ е избрана за нов претседател на Народното собрание на Србија

А1он
Ана Брнабиќ, потпретседател на Српската напредна странка и поранешен премиер на Србија, денеска е избрана за нов претседател на Народното собрание на Србија. Пратениците во
Регион

Ана Брнабиќ е кандидат за претседател на Народното собрание на Србија

А1он
Српската напредна партија на седницата што почна денеска во 17 часот донесе одлука за мандатот за состав на новата влада и за претседател на Собранието.
Регион

Брнабиќ им се заблагодари на руските служби што ги споделиле информациите дека се подготвуваат немири

А1он
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека руските безбедносни служби имале информации за подготовка на немири во Србија. Ана Брнабиќ потсети дека уште пред изборите
Регион

Ана Брнабиќ за протестот на опозицијата: Мајдан во Белград – тоа нема да успее

А1он
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ вели дека во текот на целата кампања опозицијата создавала атмосфера за паника и насилство по изборите. – Беше сосема јасно
Регион

Брнабиќ: Отворениот Балкан има светла иднина, не верувам дека Рама е против тоа

А1он
Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска изјави дека е убедена дека иднината на иницијативата „Отворен Балкан“ е светла и дека на оваа иницијатива ќе се приклучат
Регион

Брнабиќ му одговори на Курти: „Она што тој го доживува како закана се нашите повици за мир“

А1он
Откако е решено прашањето за регистарските таблички, на криминалните банди на северот на Косово им недостасува и најмал изговор за барикади, изјави Албин Курти. Косовскиот
Регион

Брнабиќ: Ги спасивме животите на Вучиќ и неговото семејство

А1он
Српската премиерка Ана Брнабиќ оцени дека по апсењето на криминална група од Врачарци од Белград, опасноста по животот на српскиот претседател Александар Вучиќ не поминала