region

Регион

Курти за „Ла Република“: Постои опасност од нова војна меѓу Косово и Србија

А1он
Косовскиот премиер, Албин Курти, по повод последните инциденти во северно Косово, каде што живее мнозинско српско население, изјави дека постои опасност од нов конфликт меѓу
Регион

Мицотакис за прислушувањето на Андрулакис: Погрешно беше, не требаше да се случи

А1он
Она што се случи, иако беше согласно со одредбите на законот, беше погрешно. Не знаев за тоа, и очигледно, никогаш немаше да го дозволам, рече
Регион

Мицотакис обвинет за следење на разговорите на лидерот на опозициската ПАСОК

А1он
Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во текот на денешниот ден се очекува да излезе со изјава и став во однос на случајот со прислушкувањата во Грција,
Регион

Плеврис: Кон средината на август може да бидат одобрени нови вакцини за сојот омикрон

А1он
Според информациите што ги имаме од компаниите е дека кон средината на август може да биде фазата на одобрување на вакцините кои се ажурирани за
Регион

Мандиант: Кибернападот врз е-Албанија е дело на проирански хакери

А1он
Кибернападот, што во средината на јули па се до вчера попладне ги стави вон функција онлајн јавните услуги и другите владини веб-страници во Албанија, повеќе
Регион

ЕУ и додели на Србија 223,7 милиони евра неповратни средства

А1он
Српската министерка за евроинтеграции и национален ИПА координатор, Јадранка Јоксимовиќ, денеска соопшти дека Европската унија и додели на Србија грантови од 223,615 милиони евра за
Регион

Во Грција потврдени 39 случаи на мајмунски сипаници

А1он
Во Грција, заклучно со 4 август, потврдени се вкупно 39 случаи на мајмунски сипаници, сите мажи на просечна возраст од 37 години, согласно седмичниот извештај
Регион

Курти: Поради дезинформациите кои ги шири Белград, одлуката ќе почне да се применува по еден месец

А1он
Косовскиот премиер Албин Курти одговори на обвинувањата на опозицијата поради доцнењето на спроведувањето на одлуките за регистарски таблички и лични документи, посочувајќи дека спроведувањето на
Регион

ВИДЕО: Едно загинато лице и седуммина повредени во тешка сообраќајна несреќа близу Загреб, сообраќајот во прекин

А1он
Едно лице загина, а седуммина се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот во правец кон Загреб. Се судриле три возила