republika srpska

Регион

Додик му се закани на „американскиот функционер“ дека ќе го избрка од Бања Лука

А1он
Претседателот на Република Српска, Милорад Додик денеска му се закани на неименуван „американски функционер“ дека ќе биде протеран од Бања Лука поради неговите наводни активности.
Регион

Полицијата на Србија и РС потпишаа меморандум за соработка, Дачиќ: Тоа е помош за „браќата“

А1он
Министерството за внатрешни работи на Србија и МУП на Република Српска денеска во Требиње потпишуваат меморандум за соработка. Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица
Регион

Додик: Иницирана е идејата за промена на името на Сребреница

А1он
Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, рече дека идејата за промена на името на градот е иницирана во Сребреница, а доколку општинското собрание донесе одлука
Регион

(ВИДЕО) На плоштадот Краина во Бања Лука се одржува голем народен митинг „Србија те вика“

А1он
На плоштадот Краина во Бања Лука се одржува голем народен митинг „Србија те вика“. На митингот дојдоа граѓани од сите делови на Српска, од кои
Регион

Додик: Ако Трамп победи на изборите, Република Српска би можела да прогласи независност

А1он
Лидерот на босанските Срби, Милорад Додик, рече дека очекува победата на Доналд Трамп на претстојните претседателски избори во САД да ја отвори вратата за прогласување
Регион

Додик го слушна обвинението: Измислица на обвинителството за политички притисок, фактите немаат врска со мене

А1он
Со читање на обвинението, денеска во Судот во Босна и Херцеговина се одржа рочиште на судењето на претседателот на Република Српска, Милорад Додик. Пред да
Регион

(ВИДЕО) Го осудија за педофилија, па им избега низ прозорец

А1он
Избеганиот осуден педофил, Ивица Мишковиќ од Какањ избега низ прозорец во приземјето на зградата на Основниот суд во Бања Лука, а надзорните камери на АТВ
Регион

Додик: Република Српска има поддршка од околу 15 држави да се отцепи од Босна

А1он
Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, го објави своето интервју што го даде за хрватски Национал , во кое вели дека ќе донесе одлука за
Регион

Русите ќе градат голем објект на истокот на БиХ, во Република Српска

А1он
Премиерот на РС, Радован Вишковиќ изјави дека во областа Зворник треба да се изгради постројка за претворање на природен гас во течен. Вишковиќ изјави и
Регион

ВИДЕО:Неколку илјади граѓани на уште еден собир за поддршка на институциите на Република Српска

А1он
На меѓуентитетската граница во градот Лаписница во општината Источен Стари Град се одржа мирен митинг во знак на поддршка за институциите на Република Српска. Се