dodik

Регион

Шмит: Додик ме покани на неговиот имот, прво ќе работиме потоа ќе пиеме ракија

А1он
Високиот претставник во БиХ, Кристијан Шмит, чиј легитимитет го оспоруваат политичарите на Република Српска, во интервју за телевизијата БН рече дека членот на Претседателството на
Регион

Додик за изјавата на германскиот канцелар дека може да му се верува: „Боже сешто!

А1он
Членот на Претседателството на БиХ Милорад Додик изјави дека Германија го спречила кандидатскиот статус на БиХ, а дека сега германскиот канцелар Олаф Шолц вели дека
Регион

Додик: Средбата со Путин беше полна со разбирање и отвореност

А1он
Српскиот член на Претседателството на БиХ Милорад Додик изјави дека средбата со рускиот претседател Владимир Путин во Санкт Петербург била „полна со разбирање и отвореност“.
Регион

Додик: Го почитуваме територијалниот интегритет на Украина, но РС не е подготвена да воведе санкции кон Русија

А1он
Српскиот член на Претседателството на БиХ Милорад Додик изјави дека Република Српска го почитува територијалниот интегритет на Украина, повикува на мир, но не е подготвена
Регион

Додик: БиХ е пропаднат проект, требa цивилизирано да се разделиме

А1он
Милорад Додик, српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, во интервју за шпанскиот весник Ел Мундо рече дека „БиХ е пропаднат проект“ и дека
Регион

САД за поединци од Балканот воведе санкции заради корупција, дали и македонски политичари ќе се најдат на „црната листа“?

А1он
Милорад Додик доби санкции од САД поради коруптивни дејствија во спроведување на законот кој наликува на македонскиот закон. Министерството за финансии на САД во декември
Регион

Додик „извиси“ во парламентот на Република Српска, одлуките на Претседателството на БиХ стапуваат на сила

А1он
Лидерот на босанските Срби, Милорад Додик, не успеа да ги блокира одлуките на Претседателството на БиХ, откако опозицијата во парламентот на Република Српска синоќа му
Регион

Додик објави стенограм со американски дипломат: Ми се „е..“ за вашите санкции и закани

А1он
Членот на претедателството на БиХ, Милорад Додик му возврати на груб начин на специјалниот пратеник на американскиот претседател Џо Бајден, Габриел Ескобар. -Сакам да ви
Регион

(ВИДЕО) Жестока кавга меѓу Додик и новинарка на прес конференција: Вие се шверцер и воен профитер

А1он
Прес-конференцијата на Милорад Додик, која се одржа синоќа во источно Сараево, беше одбележана со жестока расправија меѓу него и новинарка од телевизијата БН. Кога Додик
Регион

Додик: БиХ е нереална држава, Република Српска еден ден ќе биде независна

А1он
Во пресрет на состанокот со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, членот на босанското Претседателство, Милорад Додик во телевизиско интервју зборуваше политичките односи во Босна и