netanjahu

Свет

Нетанјаху: До крајот на април завршува епидемијата во Израел

А1он
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека Израел ќе излезе од епидемијата на коронавирусот до крајот на април. Изјавата ја даде за време на средба
Свет

Нетанјаху: Израел заврши со пандемијата, први сме во светот

А1он
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека неговата земја е „првата во светот што излезе од пандемијата на коронавирусот“, благодарение на брзата и ефикасна кампања
Свет

Нетанјаху не е среќен што судот во Хаг отвори истрага за можни злосторства на Израел

А1он
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ја осуди одлуката на главната обвинителка на Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг, Фату Бенсуда, за испитување на потенцијалните воени
Свет

Експертите го отфрлаат тврдењето на Нетанјаху дека Израел речиси го победил коронавирусот

А1он
Израелските здравствени експерти денеска го отфрлија тврдењето на премиерот Бенјамин Нетанјаху дека Израел наскоро ќе „заврши со ковидот“ затоа што смета дека на нивниот успех
Свет

Да го зајакнеме сојузништвото, му порача Нетанјаху на Бајден

А1он
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го повика денеска новиот претседател на САД, Џо Бајден да го „зајакнат сојузништвото“, со цел да се соочат со „заедничките предизвици,
Свет

Нетанјаху: Нормализацијата на односите со арапските држави е историски пресврт

А1он
Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху во пораката по повод Божик по грегоријанскиот календар ги потенцира неодамнешните договори за нормализација на односите на еврејската држава со
Свет

ВИДЕО: Во Израел прв се вакцинираше премиерот Бенјамин Нетанјаху

А1он
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху е првиот во Израел кој вечерва, во медицинскиот центар на болницата „Тел Хашомер“ во Рамат Ган, близу Тел Авив, се вакцинираше