saraevo

Регион

ВИДЕО: Диви коњи прошетаа низ улиците на Сараево

А1он
Два диви коња се симнаа од околните планини и ја искористија ситуацијата, па прошетаа низ Сараево, на Скендерија, пренесуваат босанските медиуми. Коњите, според медиумите, не
Регион

Онлајн настава за основците и средношколците во Сараево поради коронавирусот

А1он
Во основните и средните училишта во кантонот Сараево, поради коронавирусот, редовните часови ќе бидат заменети со часови преку интернет во текот на следните 15 дена,
Регион

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб

А1он
Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат и
Регион

Во Сараево уапсен маж под сомнение дека силувал куче

А1он
Полицијата во Сараево уапсила 37 годишен маж поради сомневање дека извршил кривичното дело – мачење и убивање на животни. Потрагата по мажот следела откако здружението
Регион

Карл Билт предизвика гнев кај муслиманите со коментар на фотографија за Сараево

А1он
Поранешниот шведски премиер и некогашен висок претставник на меѓународната заедница во БиХ, Карл Билт, го „навлече“ бесот со твит на кој, како што проценија бројни
Регион

Сараево најзагаден град во светот, според мерењето на амбасадите на САД

А1он
Сараево вчера беше најазагден град во светот со индекс на квалитетот на воздухпт од 268 единици, соопштија американските власти врз основа на податоците за загаденоста
Македонија

Македонија и 15 земји од Централна и Источна Европа ќе соработуваат со Кина на полето на иновациите

А1он
Македонија и 15 други земји од Централна и Источна Европа, заедно со Кина ќе соработуваат на полето на иновациите и новите технологии, за што усвоија
Економија

Делегација на ФИТР на Форум на иновација, технологија и претприемништво во Сараево

А1он
Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски од денеска до 7 ноември ќе учествуа на третиот Регионален форум за иновација, технологија и