saraevo

Регион

Драма во Сараево: Четири институции се евакуирани поради дојава за бомба

А1он
Припадници на Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево работат на контрадиверзантска проверка на три локации во Сараево поради дојава за поставена бомба, потврди Министерството
Регион

(ВИДЕО) Напад на родители на малолетни деца од Србија на турнир во Сараево: Доживеавме пекол

А1он
Едно лице од Белград е повредено со нож во инцидент што се случил во хотел во сараевската населба Илиџа. Како што пренесува Klix.ba, повикувајќи се
Регион

Филијали на неколку банки во Сараево добиле дојави за поставени бомби

А1он
Сараевската полиција добила дојави за поставени бомби во канцеларии на филијали на неколку банки во Сараево. Припадници на полицијата во моментов се на терен и
Регион

Во Сараево е пронајден Хрват од Шибеник кој исчезна пред две години

А1он
Хрватскиот државјанин Виктор Жерјав, чие исчезнување беше пријавено уште во 2020 година, е пронајден во Сараево, потврдија полициски извори во БиХ. Како што се наведува
Регион

Трагедија во Сараево: Малолетнички си ја убиле бабата, па се обиделе да го прикријат убиството

А1он
Убиство се случи во Сараево. Жртвата е постаро лице, а за убиството се осомничени нејзините малолетни внуки. Полицијата уапсила и малолетник кој бил присутен во
Регион

Додик: Во Сараево не јадам, ниту пијам нивна вода, секогаш си носам шише

А1он
Членот на Претседателството на БИХ, Милорад Додик, синоќа изјави дека кога оди во Сараево, не му е сеедно што јаде и пие „бидејќи се плаши
Култура

„Скејтањето не е за девојчиња“ на Дина Дума со две награди на Сараевскиот филмски фестивал

А1он
На 28. издание на Сараевскиот филмски фестивал, најновиот филм во подготовка „Скејтањето не е за девојчиња“ на режисерката Дина Дума, а во продукција на Сестри
Регион

Не било пукано со огнено оружје кон авионот на „Кроација ерлајнс“

А1он
Оштетувањето на авионот на „Кроација ерлајнс“ кој синоќа слета во Сараево не настанало од огнено оружје, како што првично се шпекулираше, туку е предизвикано од
Регион

ВИДЕО: Оштетен хрватски авион слетал во Сараево, бил погоден со куршум

А1он
Авион на Кроација ерлајнс кој во средата вечерта од Загреб слетал на пистата на Меѓународниот аеродром во Сараево, има оштетувања за кои се претпоставува дека