crna gora

Регион

Лидерот на „Движењето Европа сега“ кандидат на претстојните претседателски избори во Црна Гора

А1он
Лидерот на „Движењето Европа сега“ Милојко Спајиќ ќе биде кандидат на претседателските избори во Црна Гора, објави движењето и ги повика сите партии кои ја
Регион

Црна Гора покренува вселенска програма: „Знам дека ова ќе предизвика потсмев“

А1он
Претседателот на техничката влада во Црна Гора, Дритан Абазовиќ, најави дека неговата земја за првпат во својата историја ќе лансира вселенска програма. „Сигурен сум дека
Регион

Во Хрватска пронајдено телото на момчето од Црна Гора кое брановите го одвлекоа во морето

А1он
Телото на 13-годишно момче, кое пред осум дена брановите го одвлекоа во морето, е пронајдено под тврдината Оштра на истоимениот рт, на хрватското приморје, потврдија
Регион

Нуркачите немоќни, временските услови лоши: Хеликоптер на Фронтекс се вклучува во потрагата по детето од Херцег Нови

А1он
И покрај лошите временски услови, потрагата по момчето кое на 17 јануари бран го одвлече во морето во Херцег Нови ќе продолжи и денеска, а
Регион

Поради временските услови прекината потрагата по исчезнатото момче во Херцег Нови

А1он
Тринаесетгодишно момче исчезнало од шеталиштето „Пет Даница“ во Херцег Нови, Црна Гора, кога очигледно го зафатил бран и го однел во морето додека се шетал
Регион

Ескобар предупредува на последиците доколку Црна Гора не ја реши длабоката политичка криза

А1он
Специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан, Габриел Ескобар, предупреди на „многу можни последици“ доколку Црна Гора не ја реши повеќемесечната длабока политичка и институционална
Регион

Меѓународна воена вежба во Црна Гора, ќе се увежбуваат активности на планина во зимски услови

А1он
Меѓународната воена вежба „Заеднички предизвик 23“ ќе се одржи во Црна Гора од крајот на јануари до средината на февруари. Министерството за одбрана соопшти дека
Регион

„Дан“: Мандиќ најверојатно ќе биде кандидат на Демократскиот фронт за претседател на Црна Гора

А1он
Претседателот на Нова српска демократија и еден од лидерите на Демократскиот фронт, Андрија Мандиќ, најверојатно ќе биде кандидат на коалицијата за претседател на Црна Гора