crna gora

Регион

Абазовиќ: Ги охрабрувам Косово и Србија да изнајдат заедничко решение, тоа ќе даде силен поттик за целиот регион

А1он
Премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ од вториот Економски форум во Скопје упати охрабрување до Косово и Србија за изнаоѓање на конечно решение, со оценка
Регион

Евакуирана зградата на градското собрание на Подгорица: Работник пронашол белешка со порака „ќе бидат кренати во воздух“

А1он
Полицијата проверува дали во зградата на Собранието на главниот град на Црна Гора е поставена експлозивна направа, а на местото се испратени екипи на Итната
Регион

ВИДЕО: Во Турција неговата зграда се урна како да е од хартија, тој гради и во Црна Гора

А1он
Мехмет Јасар Чошкун, сопственикот на станбен комплекс уништен од земјотресот, беше приведен пред една недела на аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул додека се обидувал да
Регион

ВИДЕО: Црна Гора тагува-тројца малолетници загинаа во страшна несреќа

А1он
Голема трагедија тргадија се случи кај Рожаје, во градот Зелени, на автопатот Рожаје-Баќ кога возило слетало во коритото на реката Ибар и на лице место
Регион

Потврдена кандидатурата на Андрија Мандиќ за претседателските избори во Црна Гора

А1он
Црногорската Државна изборна комисија (ДИК) денеска ја потврди претседателската кандидатура на претседателот на Новата српска демократија (НСД), Андрија Мандиќ, откако со проверката беше утврдено дека
Регион

Мандиќ, Спајиќ и Вуксиќ засега се пријавени за претседателските избори во Црна Гора

А1он
Тројца кандидати засега се пријавени за претседателските избори во Црна Гора, закажани за 19 март. Станува збор за Андрија Мандиќ, претседател на НСД и еден
Регион

Лидерот на „Движењето Европа сега“ кандидат на претстојните претседателски избори во Црна Гора

А1он
Лидерот на „Движењето Европа сега“ Милојко Спајиќ ќе биде кандидат на претседателските избори во Црна Гора, објави движењето и ги повика сите партии кои ја
Регион

Црна Гора покренува вселенска програма: „Знам дека ова ќе предизвика потсмев“

А1он
Претседателот на техничката влада во Црна Гора, Дритан Абазовиќ, најави дека неговата земја за првпат во својата историја ќе лансира вселенска програма. „Сигурен сум дека
Регион

Во Хрватска пронајдено телото на момчето од Црна Гора кое брановите го одвлекоа во морето

А1он
Телото на 13-годишно момче, кое пред осум дена брановите го одвлекоа во морето, е пронајдено под тврдината Оштра на истоимениот рт, на хрватското приморје, потврдија