crna gora

Регион

Ѓукановиќ: Црна Гора е горда што е важен фактор на мирот и стабилноста на Балканот

Горјан Грнчаровски
Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ денеска по повод Меѓународниот ден на мирот изјави дека неговата земја е горда затоа што претставува важен фактор за
Регион

Трите победнички коалиции во Црна Гора денеска разговараат за програмата и приоритетите на идната Влада

А1он
Лидерите на коалициите „За иднината на Црна Гора“, „Мирот е наша нација“ и „Црно-бело“, Здравко Кривокапиќ, Алекса Бечиќ и Дритан Абазовиќ, ќе се состанат денеска
Регион

Црногорско МНР: Дачиќ корифеј на политиката на мешање на Србија во внатрешните работи на Црна Гора

А1он
Министерството за надворешни работи на Црна Гора (МНР) оцени дека мешањето на Србија во внатрешните работи на Црна Гора е аксиома која со децении е
Регион

Дачиќ: Ѓукановиќ продолжува да ги плаши граѓаните на Црна Гора со лаги за Србија

А1он
Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска дека црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ продолжува да ги плаши црногорските граѓани со лаги во врска со
Регион

Конститутивна седница на црногорскиот Парламент на 23 септември

А1он
Конститутивната седница на црногорскиот парламент ќе се одржи на 23 септември. Тоа беше договорено денеска на состанокот на претседателот на Парламентот од минатиот состав Иван
Регион

Кривокапиќ почнува разговори за формирање нова влада на Црна Гора

А1он
Лидерите на црногорскиот Демократски фронт дадоа согласност на носителот на изборната листа на коалицијата „За иднината на Црна Гора“ Здравко Кривокапиќ да почне разговори околу
Регион

ВИДЕО: Дете на спуштено задно седиште со отворен багажник, возачот ита 90 километри на час

А1он
Снимка направена на патот меѓу црногорскиот главен град Подгорица и Никшиќ, на која се гледа како дете се вози на спуштеното задно седиште од автомобил,