trojno ubistvo

Македонија

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов
Три лица денеска се застрелани, а двајца од нив починале, дознава „А1он“. Инцидентот се случил околу 12:25 во селото Габреш каде 66-годишен маж ја застрелал