kumanovo

Македонија

Групна ноќна тепачка на паркинг во Куманово

А1он
Рано утрово околу 4:30 часот полицијата уапсила четворица учесници во тепачка која се случила на паринг пред угостителски објект во Куманово, соопшто полицијата, додавајќи дека
Македонија

Кумановец го пуштил кучето да искаса сограѓанка, ќе одговара за предизвикување општа опасност

А1он
24-годишен жител на Куманово доби кривична пријава поради тоа што го пуштил кучето да нападне негова сограѓанка, соопшти полицијата. Жената, чија возраст не се открива,
Македонија

Димитриевски: Ние ја чистиме реката, но граѓани повторно фрлаат отпад и си градат мостови, МВР молчи

Мери Јордановска
Да се зголемат казните, полицијата да почне да си ја врши работата и да се изврши координирана акција на институциите за да се спречи претворањето
Македонија

ВИДЕО: Кумановка претворена во огромен контејнер – се полнат колички со отпад и се фрлаат во реката

Мери Јордановска
Беше 2008 година, кога кумановските власти гордо го најавија проектот „Кеј“ на реката Кумановка, за, како што изјавија тогаш, да се заштити еколошката катастрофа што
Македонија

Властите ќе ја менуваат храната во градинките, откако деца во Куманово се отруја со салмонела од мајонез

А1он
Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека ќе направи целосна ревизија на Нормативите и стандардите за исхрана и оброци на децата во детските
Македонија

Првата дама во бајрамска посета на кумановското Инфективно одделение

А1он
Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, денеска го посети Одделот за инфективни болести при Општата болница во
Македонија

Затруени триесет дечиња во три кумановски градинки, пломбирана кујната од која се хранеле

А1он
Околу 30 деца на возраст од две до шест години, од три кумановски градинки: „Пчелка“, „Синоличка“ и „Кокиче“, изминатиов викенд викендот се пожалиле на симптоми
Македонија

Димитриевски до кумановци: Не фрлајте ѓубре насекаде, не можеме да постигнеме да исчистиме

А1он
Општина Куманово денеска се приклучи во еколошката акција ГЕНЕРАЛКА викенд во рамките на проектот „Зелена сончева“, под мотото – „За чисто како дома исто“. Во
Македонија

Кумановка дома чувала дрога, полицијата ја уапси

А1он
Кумановската полиција денеска го претресла домот на 37-годишна кумановка, каде пронашла кафеава и бела прашкаста материја, по што ја уапсила 37-годишната жителка на градот, соопшти
Македонија

Велигденска пресметка во Куманово, „играле“ пиштоли и ножеви

А1он
Вчеравечер во центарот на Куманово се случил тежок инцидент во кој било употребено ладно и огнено оружје, а едно лице е пренесено во болница со