bolnica

Македонија

Улични кучиња трчаат низ болницата во Кичево, каде лежат и болни од коронавирус

А1он
Улични кучиња со часови трчале низ ходниците од Општата болница во Кичево, на приземјето каде што е приемниот оддел за пациенти. Наместо вработените кои се
Македонија

Заев: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

А1он
Лидерот на СДСМ Зоран Заев при денешната посета на Општата градска болница во Кавадарци заедно со министерот за здравство Венко Филипче најави дека секоја година
Македонија

По 30 години извршена реконструкција на Итната медицинска помош во Македонски Брод

А1он
Здравствениот дом во Македонски Брод, во изминатите две години, реализираше бројни инвестиции за унапредување на условите за работа и третман на пациентите. После триесетина години
Македонија

(ВИДЕО) Прилеп доби нов Ургентен центар, а реновирани се и некои одделенија од болницата

А1он
Техничкиот премиер Оливер Спасовски денешната работна посета на општините Прилеп и Крушево, ја започна со посета на прилепската Општа болница „Борка Талески“, каде заедно со
Македонија

Пациентите со малигни заболувања од истокот на земјава терапијата ќе ја примаат во болницата во Штип

А1он
Штипската Клиничка болница деновиве ќе почне со онколошка терапија за пациентите со малигни заболувања од целиот источен регион. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев, изјави
Македонија

Жива жена во кочанската болница прогласена за мртва, полицијата го истражува случајот

А1он
Лажна информација за почината жена од Кочани е предмет на полициска истрага, откако во неделата попладне поради сериозни здравствени проблеми таа била однесена во кочанската
Свет

Градоначалникот на Вухан, утрово ја предаде на војската новата болница Хушеншан

А1он
Властите во кинескиот град Вухан изградија болница со илјада легла за третман на пациенти заразени од коронавирус. Џоу Сијанванг градоначалник на Вухан, утрово ја предаде