bolnica

Македонија

Почина седумесечно бебе во болница во Охрид: Паднало од кревет во домот во Вевчани

Орце Костов
Денеска во раните утрински часови во СВР Охрид било пријавено дека, во специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид, по извршен хируршки зафат, починало седуммесечно бебе од
Македонија

Обвинителството: Уапсените затворски полицајци пуштиле осуден за убиство да побегне додека се лекувал во болница

Орце Костов
Затворските полицајци кои беа уапсени во акцијата на Обвинителството за гонење на организираниот криминал и корупцијата (ОЈО ГОКК) и на МВР се осомничени дека пуштиле
Македонија

Синдикатот бара повеќе кадар во Клиничка болница Тетово, недостигаат 400 вработени

Орце Костов
Дел од вработените во Клиничка болница Тетово и Здравствен дом кои се членови на Независен Медицински Синдикат (НМС) по повод вчерашниот ден на здравјето денеска
Регион

На медицинските сестри им се слошило во загрепска болница, итната помош била затворена пет часа

А1он
Вистинска драма се одвивала во вторникот наутро во итната медицинска помош на клиничката болница Свети Дух во Загреб. Две медицински сестри наеднаш почнале да кашлаат
Македонија

Во битолската болница се степале лекарки, двете психијатарки

А1он
Докторка од одделението за психијатрија при Клиничката болница Битола вчера нападнала колешка, исто така специјалист психијатар. На 1 март во 15.50 часот во СВР Битола,
Македонија

Крадела новчаник од пациентка во болницата во Тетово, 42-годишна жена фатена на дело

Анита Петровска Рајковиќ
Уапсена е 42-годишна жена, која била фатена на дело како краде паричник од пациенти во болницата во Тетово. Според информациите жената била затекната во една
Македонија

Четири лица приведени за пукањето во болницата во Тетово – меѓу нив и една жена

Анита Петровска Рајковиќ
Четири лица приведени во врска со вчерашното пукање во болницата во Тетово. МВР трага по уште едно лице за кое има информации дека е инволвирано.
Македонија

Едниот повреден од синоќешното пукање во Тетово е потешко повреден, двајцата се на КАРИЛ

Министерот за здравство, Фатмир Меџити вели дека пукањето кое вчера доцна попладнето се случи пред тетовската клиника било поради нерешени проблеми и случајно се случило
Македонија

Во тепачка меѓу малолетници, момче со убодна рана заврши во болница

А1он
Полицијата извести дека вчера околу 19.15 часот во СВР Скопје, од градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со убодни рани бил