klinicki centar

Македонија

Новиот министер за здравство најави смени на некои од директорите на клиниките

А1он
Сообраќајниот хаос на Клинички центар, ажурирањето на позитивната листа на лекови и зголемување на платите на здравствените работници, се меѓу главните приоритети на министерот за
Македонија

Од невремето поплавени се дел од просториите на КАРИЛ, пациентите се препраќаат во други болници

А1он
Привремено е затворена Клиниката за ТОАРЛИУЦ-КАРИЛ, откако дел од просториите се поплавиле по вчерашното невреме, потврдија од Министерството за здравство.До Клиниката стигнало и официјално соопштение
Македонија

Тепачка на скопските клиники, се степале две пациентки

А1он
На 04.07.2022 во 10:20 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, поради меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и
Македонија

Сестри, лаборанти и хигиеничари трет месец без плата се грижат за болните од Ковид-19 во скопскиот Клинички центар

Маја Илиевска-Пачемска
Трет месец без плата, медицински сестри, болничари и хигиеничари вработени со договор на дело ги негуваат болните од Ковид-19 сместени на интерните клиники во Клиничкиот
Македонија

Апел од Бочварски и Наумоски: Опозицијата да го одблокира носењето на законот за нов Клинички центар

А1он
Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски денеска упатија апел до опозицијата да го одблокира носењето на
Македонија

СДСМ: Арсовски нека побара слики од времето на владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога на Клиниката за инфективни болести немаше вода

А1он
Срамно, вулгарно и нечовечки е тоа што ВМРО-ДПМНЕ на некрофилски, морбиден начин се потсмева на жртвите од коронавирусот и нивните семејства, што тера политиканство во
Македонија

Момче од Кавадарци со две убодни рани од нож пренесено на клиника во Скопје

А1он
Момче од Кавадарци со две убодни рани од нож е пренесено на клиника во Скопје. Д-р Ратко Грков од Итната медицинска помош во Кавадарци потврдuva
Македонија

Клиничкиот кампус со комплетно нов лик, нема повеќе сообраќаен хаос

А1он
Во изминатиот период, во Клиничкиот кампус „Мајка Тереза“ интензивно се работи за подобрување на инфраструктурата. Направени се неколку реконструкции, корекции и изработка на решенија за
Македонија

Завршен новиот паркинг на Клиничкиот центар, направени се неколку нови улици и влезови во кампусот

А1он
Во Клиничкиот центар е завршен новиот паркинг што се наоѓа на местото на поранешната Клиника за гинекологија, направен е посебен влез за возила на итната
Македонија

Постепено ќе се отвораат клиниките во Скопје

Кристијан Ландов
На состанок со директорите на клиниките во Скопје ќе се донесе одлука како тие ќе работат во иднина, со цел, да се врати нормалното функционирање,