katna garaza

Видео Македонија

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Монтажната гаража во Расадник се градела на диво, некој ќе одговара

На темели остана монтажната катна гаража во скопски Расадник, Кисела Вода. Жителите се жалат дека шест месеци, откако почнала изградбата, тие немаат каде да паркираат
Македонија

Тоне во ѓубре катната гаража спроти паркингот кај „Холидеј ин“, а услугите поскапуваат

А1он
Катната гаража „Разловечко востание“, која се наоѓа во центарот на Скопје, спроти паркингот кај хотелот „Холидеј ин“, „се дави“ во нечистотија и нефункционалност, револтирано реагира
Македонија

Центар раскина договор за катна гаража на „Климент Охридски“, просторот ќе биде парк

Маја Илиевска-Пачемска
Нема да се гради катната гаража пред зградата во која е сместено Здружението на возачи на Скопје, на булеварот Климент Охридски. Општина Центар наплатила банкарска
Македонија

Рашковски со поддршка за „Никофон“ да добие друга локација за барокната катна гаража

Маја Илиевска-Пачемска
Преговори за размена на земјиште за да се спречи изградба на барокна катна гаража на паркингот кај „Аутомакедонија“ се воделе и во Влада. Сопственикот на
Македонија

За парцелата кај „Аутомакедонија“ потрошил 1 милион евра, Настески отворен за дискусија и наоѓање решение

Маја Илиевска-Пачемска
Приближно еден милион евра потрошил досега Никола Настески од „Никофон“, сопственикот на парцелата за изградба на барокна катна гаража кај „Аутомакедонија“ која жителите не дозволуваат
Видео Македонија

ВИДЕО: Газдата на „Никофон“ избега од камерите

Никола Настески, сопственикот на „Никофон“ и на парцелата за изградба на барокна катна гаража кај „Аутомакедонија“ во центарот на Скопје денес избега од камерите. Тој
Видео Македонија

ВИДЕО: „Никофон“ платил 1.800 место 5.000 денари од квадрат за гаражата кај „Аутомакедонија“, Центар бара раскинување на договорот

Маја Илиевска-Пачемска
Заедно со граѓаните до крај ќе се бориме кај „Аутомакедонија“ да не се изгради катна гаража, туку парцелата да им се врати на станарите и
Македонија

Општина Центар поништи одобрение за градење на катна гаража во строгиот центар на градот

А1он
Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, донесе Решение за огласување на ништовност, односно поништување на одобрение за градба на инвеститорот АНГО ДООЕЛ Скопје, за објект