cair

Македонија

Заев најави брзо решавање на проблемот со дивоградбата кај Мавровка

А1он
Премиерот Зоран Заев најави дека Владата наскоро ќе донесе одлуки согласно кои ќе може да се реши проблемот со дивоградбата која се гради кај Мавровка
Македонија

МВР ќе поднесе кривична пријава против пет лица за орото во Чаир

А1он
Од МВР информираат дека Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното јавно обвинителство во Скопје, ќе поднесе кривична пријава против пет лица, на возраст од
Македонија

За два дена нови 46 случаи на коронавирус во Чаир, бројката на заболени се искачи на 352

Мери Јордановска
Општината Чаир во Скопје останува на врвот во скопските општини според бројот на активни случаи на коронавирус. Пред само два дена, во средата, имаше 306
Македонија

Локален совет за превенција на општина Чаир: Засилени мерки за справување со Ковид 19

А1он
Вчера во општина Чаир претставници на МВР присуствуваа на седница на Локалниот совет за превенција на тема „Потреба за почитување на мерките на Министерство за
Македонија

За два дена во Чаир нови 40 лица заболени од Ковид-19

Мери Јордановска
Бројот на заболени во Чаир е зголемен за 40 лица за само два дена, покажува статистиката на Министерството за здравство. Во Карпош има нови 17
Македонија

Градоначалникот на Чаир реагира дека Шилегов ја присвоил заслугата за новиот кружен тек

А1он
Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, преку соопштение до јавноста реагира на денешната прес конференција на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. „Сведоци сме на фактот дека
Македонија

ВИДЕО: Заврши изградбата на кружниот тек во Чаир

А1он
Вчера и официјално заврши техничкиот прием и означување на кружниот тек што се наоѓа во Чаир на улицата „Кемал Сејфула“. Како што соопшти денеска градоначалникот
Македонија

МВР: На подрачјето на Бит Пазар приведени 15 лица кои не ја почитувале забраната за движење

А1он
Министерството за внатрешни работи информира дека денеска на подрчјето на Полициската станица Бит Пазар од 19 до 20 часот лишени од слобода се 15 лица
Македонија

Чаир во полициски час: Не смееме да работиме, ама еве за вас ќе направиме отстапка

„Не смеам да ви дадам да купите ништо“, ни рече вработениот во локалното тобако во Чаир, откако побаравме да купиме сок. „Па тогаш зошто сте
Македонија

Градоначалникот на Чаир позитивен на коронавирус

Искра Манојлоска
Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, преку Фејсбук соопшти дека неговиот резултат за коронавирус е позитивен. „Чувствувам жалење за сите вас со кои сум имал контакт.