cair

Македонија

МВР: Прекршочна постапка против општините Чаир и Тетово и нивните градоначалници

А1он
Министерството за внатрешни работи до надлежните Основни судови поднесе барања за поведување на прекршочна постапка против правните лица Општина Чаир и Општина Тетово и одговорните
Македонија

СВР Тетово најави дека ќе бара кој го вееше знамето со картата на „Голема Албанија“

А1он
Тетовската полиција најави дека ќе бара кој го вееше знамето со картата на тн. Голема Албанија вчера на концертот во Тетово организиран за пречек на
Македонија

Знаме со карта на „Голема Албанија“ на концертот во Тетово организиран за косовскиот премиер Курти

А1он
Знаме со карта на таканаречена „Голема Албанија“ која опфаќа делови од Македонија, Црна Гора, Србија и Грција се вееше на вчерашниот концерт, кој Општина Тетово
Македонија

Курти во Чаир и Тетово, пречекан од градоначалниците Ганиу и Касами: Бато Адем Демачи е симбол на слободата

А1он
Премиерот на Косово Албин Курти престојуваше во неофицијална посета на земјава без средби со државниот врв, но со заеднички активности со градоначалниците на Чаир и
Македонија

ВИДЕО: Левица постави 300 имиња на загинати партизани во Чаир во пресрет на доаѓањето на Курти

Орце Костов
Црвената младина од Левица на истата улица каде што денес премиерот на Косово, Албин Курти ќе присуствува на нејзиното преименување од Втора македонска ударна бригада
Македонија

ВИДЕО: Пријател на избодениот Бугарин во Скопје: Полицијата точно знаеше колку коли скршнавме во опасната населба

А1он
Пријател на избодениот 29-годишен Бугарин во Скопје, Петар Бозов за бугарската телевизија НОВА зборуваше за инцидентите пред мечот Шкупи – Левски во Скопје. Петар Бозов
Македонија

Пронајдено исчезнатото дете од Чаир – било во Куманово

Анита Петровска Рајковиќ
Полицијата го пронајде 15 годишното дете од населбата Чаир од Скопје кое беше пријавено за исчезнато од страна на неговиот татко. „Денеска (12.07.2023) во 14.45
Македонија

Исчезна 15 годишно дете од Скопје – родителите молат за информации

Анита Петровска Рајковиќ
15 годишно дете од населбата Чаир од Скопје е исчезнато и семејството моли за информација и помош од граѓаните преку социјалните мрежи. Момчето последен пат