cair

Македонија

Во Чаир ќе се гради споменик на жртвите од Сребреница, Меџити, Ганиу и Муминовиќ го најавија од Босна

Маја Илиевска-Пачемска
Пратеникот од ДУИ, Изет Меџити, градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу и претседателот на Унијата за демократија, Рафет Муминовиќ, од Босна и Херцеговина најавија дека во
Македонија

Се збратимуваат општините Чаир и Прешево

А1он
Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, денеска беше домаќин на градоначалничката на српската општина Прешево, Ардита Синани, и претседателот на Советот на Прешево, Сами Салиху.
Македонија

ДУИ не губи време со „зелената агенда“: Нуредини и Ганиу заедно на ставање нови цевки во Серава

А1он
Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска беше домаќин на министерот за Животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини. Средбата се одржа непосредно пред почетокот
Македонија

Почна реконструкцијата на водоводната мрежа на неколку улици во Чаир

А1он
Во Општина Чаир денеска беше означен почетокот на работите за целосна реконструкција на водоводната мрежа на четири улици од населбата Серава: „Јахја Паша“ („Солунска “)
Македонија

Возач влетал со „Голф“ во чаирска продавница и тешко го повредил газдата

А1он
Инцидент се случил вчера во скопската населба Чаир, кога возач на автомобил „Голф“ удрил и тешко повредил сопственик на продавница, а потоа удрил и во
Видео Македонија

Снимки од пожарот во Чаир: од чадот не се гледа ниту улицата

А1он
Изгаснат е стравотниот пожар во скопската населба Чаир, кој избувна попладнево околу 17 часот, а интервенираа осум противпожарни возила. Од снимките на „А1он“ може да