parking

Македонија

Петмина државни функционери пуштаа во употреба манастирски паркинг

А1он
Петмина државни функционери, меѓу кои еден вицепремиер, министер и негов заменик, градоначалник и директор, денеска дојдоа во тетовското село Лешок, за да ја сечат црвената
Македонија

За една недела санкционирани 174 непрописно паркирани возила во Општина Центар

А1он
ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје за седум дена санкционирала 174 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното
Македонија

Изминатата недела подигнати 168 непрописно паркирани возила во Скопје

А1он
Изминатата недела, со „пајак“ се отстранети 168 возила од јавните површини. Од вкупниот број непрописно паркирани и подигнати возила, 29 се отстранети од зонските паркиралишта,
Македонија

За една недела санкционирани 238 непрописно паркирани возила

А1он
Во текот на изминатата недела биле отстранети вкупно 238 непрописно паркирани возила од јавните површини, информираат од Град Скопје. Како што се наведува во соопштението,
Македонија

Санкционирани 94 непрописно паркирани возила на територијата на општина Центар

А1он
Во текот на измината недела ЈП Паркинзи на општина Центар во соработка со сообраќајната полиција санкционира вкупно 94 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното
Македонија

Општина Центар стави рампи кај Зелен пазар, отсега ќе наплаќа паркинг

А1он
“ЈП Паркинзи на Општина Центар денес пушта во употреба две нови паркиралишта во склоп на Зелен Пазар согласно постигнатиот договор на состанокот помеѓу ЈП ПОЦ,
Македонија

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 499 возила

А1он
Паркингот на Водно во текот на викендов го искористиле 499 возила според бројот на испратени СМС пораки, соопштија од Град Скопје. Како дел од континуираните
Македонија

За една недела подигнати 249 непрописно паркирани возила од јавните површини во Скопје

А1он
Во текот на изминатата недела со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 249 возила од јавните површини. Од вкупниот број непрописно паркирани и подигнати возила,
Македонија

За една недела казнети 255 непрописно паркирани возила во Општина Центар

А1он
ПОЦ и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 255 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно
Македонија

Санкционирани 278 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

А1он
Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар во соработка со сообраќајната полиција-Скопје санкционираа 278 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно