aerodrom

Македонија

Левица: Хигиеничарки принудени да го мијат приватниот автомобил на директорката на ООУ „Лазо Ангеловски“

А1он
Не прекинуваат скандалите во ООУ ,,Лазо Ангеловски”, обвинуваат од партијата Левица. „Откако општина Аеродром и градоначалникот Тимчо Муцунски го сменија претходниот директор по низа скандали
Спорт

Фудбалерите на Лас Палмас се изгубија на аеродром и доцнеа на летот за Севиља

А1он
Фудбалерите на Лас Палмас денеска ќе гостуваат во Севиља во 5. коло од шпанското првенство, а увертира на овој меч беше филмски настан – авионот
Македонија

Два парка и намален број на станбени површини во Лисиче: Општина Аеродром подготви трета верзија на ДУП-от

А1он
Општина Аеродром ја подготви третата верзија на деталниот урбанистички план за дел од населбата Лисиче, направена по разгледување на барањата на граѓаните доставени во рамки
Македонија

ЈП Дрисла: Градоначалниците на Кисела Вода и на Аеродром немаат договор со депонијата, каде го фрлале сметот досега?

Орце Костов
Градоначалниците од општина Кисела Вода и општина Аеродром да бидат поодговорни кога даваат изјави и да престанат безочно да лажат, особено поради тоа што веќе
Македонија

Патник на скопскиот аеродром се обидел да пренесе 100.000 евра во џебови: Царина му заплени 90.000 евра

Орце Костов
Царинските службеници од царинската испостава Аеродром спречија обид за нелегално изнесување на девизи и запленија 90.000 евра по извршена контрола на патникот Х.А. кој патувал
Македонија

Значително намалени станбените објекти-неофицијално прифатени барањата на граѓаните за Лисиче

А1он
Новата, втора верзија на деталниот урбанистички план за дел од населбата Лисиче кој е веќе изработен и објавен на јавна анкета ќе реши прашања со
Македонија

Скопјанка го пријавила поранешниот сопруг дека се соблекол гол пред нивните две малолетни деца

А1он
Во полициска станица Чаир, 42-годишна скопјанка пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг, пред околу три месеци, недолично се однесувал и се соблекол пред нивните две малолетни
Македонија

Жена од Аеродром е пронајдена почината во својот дом

А1он
Седумдесет и шестгодишната Д.В. од Скопје вчера е пронајдена почината во стан Аеродром. Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт. Извршен