aerodrom

Македонија

ВИДЕО: Град Скопје уредува нов зелен сквер во Аеродром

А1он
На постојната зелена површина од 2000 метри квадратни на крстосницата помеѓу булеварот Јане Сандански и улицата Владимир Комаров во Општина Аеродром, денеска започна редизајнот на
Регион

Солунскиот аеродром ќе нуди тестови за коронавирус за 70 евра

А1он
Патниците кои пристигнуваат или заминуваат од солунскиот аеродром, но и сите заинтересирани граѓани, од 21 август ќе имаат можност по цена од 70 евра да
Економија

ВИДЕО: Кон средината на следната година ќе биде готов новиот мост кој ќе ги поврзува Аеродром и Гази Баба

А1он
Градежните активности на новиот мост „АСНОМ“ кој треба да ги поврзе општините Аеродром и Гази Баба се одвиваат според предвиденото темпо и очекувањата се дека
Македонија

Нова спортска опрема за основните училишта во општина Аеродром

А1он
Општина Аеродром набави нова спортска опрема за осумте основни училишта на нејзина територија. Опремата се состои од топки за фудбал, кошарка, ракомет и одбојка, мрежи
Македонија

Почнува да се гради паркот „Бојмија“ во населбата Острово

А1он
Во населбата Острово, општина Аеродром, почнува изградбата на паркот „Бојмија“, кој ќе претставува модерен урбан хортикултурно уреден простор со високи естетски карактеристики, информираат од општината.
Македонија

Свидетелства за полуматурантите од Аеродром денеска од 8 до 15 часот

А1он
Заврши учебната 2019/2020 година за сите ученици, во која првпат се реализира настава по електронски пат и во вонредни услови. Свидителствата за деветтоодделенците ќе се
Македонија

Нов објект за ОУ „Димитар Македонски“ во Лисиче

А1он
Во тек се градежни активности на основното училиште „Димитар Македонски“ во населбата Лисиче. За изградбата на ОУ „Димитар Македонски“ работен состанок денеска имаа градоначалникот на
Македонија

Од утре упис на првачиња во Аеродром според протокол

А1он
Од утре, почнува уписот и тестирањето на првачињата во сите основни училишта во Општина Аеродром и тоа по строго утврдени правила како мерки за заштита
Свет

Пронајдени коски на повеќе од 60 мамути близу аеродром во Мексико

А1он
Коски на повеќе од 60 мамути се пронајдени на градилиште за време на работата на новиот аеродром „Фелипе Анхелес“ во Мексико Сити, соопшти Националниот институт