dron

Свет

Украински дрон погоди станбена зграда, пет лица загинаа, меѓу нив и две деца

А1он
Гувернерот на Курската област Алексеј Смирнов соопшти дека во нападот на украинско беспилотно летало врз селото Городишече ноќта меѓу петокот и саботата загинале пет лица,
Свет

Руската воздушна одбрана тврди дека соборила 17 украински беспилотни летала

А1он
Руски системи за противвоздушна одбрана во текот на ноќта собориле 17 украински беспилотни летала над регионите Брјанск, Курск, Белгород и Калушка, соопшти денеска прес-службата на
Свет

(ВИДЕО) Беспилотно летало „камиказа“ разнесе воен хеликоптер во Придњестровје

А1он
Беспилотно летало „камиказа“ разнесе воен хеликоптер во Придњестровје. Локалните медиуми јавуваат дека во нападот нема жртви и дека истрагата е во тек. Првиот ТВ канал
Свет

(ВИДЕО) Дрон погоди рафинерија во Русија, две лица се тешко повредени

А1он
Пожар избувна во реонот на нафтена рафинерија во рускиот град Рјазан, потврдија оперативните служби за државната новинска агенција Тасс. The Ryazan oil refinery is getting
Свет

Пентагон: Дрон од Иран погоди танкер во Индискиот Океан

А1он
Беспилотно летало лансирано од Иран погоди танкер што пловел во водите на Индискиот Океан кој носел хемикалии, соопшти денеска американското Министерство за одбрана. „Танкерот „Cem
Регион

Дрон со експлозив пронајден на брегот на бугарско одморалиште

А1он
На брегот на бугарското летувалиште Тјуленово на Црното Море е пронајден дрон од непознато потекло, кој според непотврдени информации носел експлозив. Според бугарскиот портал novinite.bg,