zatvor

Свет

Припадници на групата Боко Харам отруени во затвор во Чад

А1он
Четириесет и четири припадници на екстремистичката група Боко Харам починале во затвор во Чад, најверојатно откако биле отруени со непозната супстанца, соопшти денеска чадскиот јавен
Македонија

На осудените на казна затвор до три години, извршувањето им се одложува до 1 септември

А1он
Владата денеска ја донесе Уредбата со законска сила за примената на Законот за извршување на санкциите за време на вонредна состојба, согласно која се одлага
Македонија

Затвореник од штипскиот затвор препродавал марихуана

А1он
СВР Штип поднесе кривична пријава против М.С.(30) од Кочани, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции
Магазин

ВИДЕО: Поради лажење за коронавирус, му се закануваат пет години затвор

А1он
Еден млад човек е приведен од московската полиција за кривично дело – хулиганство, додека полицијата трага по неговите соучесници, бидејќи тие предизвикале паника во метрото
Македонија

Осуденици од странски држави префрлени од Идризово во затворот Кшање бараат подобри услови

А1он
Трисетина осуденици, странски државјани кои пред неколку дена се префрлени од затворот Идризово во затворот Куманово од вчера попладне штрајкуваат со глад, потврдија денеска надлежните
Македонија

Агим Красниќи избега од затворот во Штип

Мери Јордановска
Агим Красниќи избегал од штипскиот затвор, односно бил пуштен дома за време на викендот, но не се вратил назад, потврди за „А1он“ директорот на затворот
Видео Македонија

ВИДЕО: По половина век дивоградба, легализиран затворот во Шутка

Маја Илиевска-Пачемска
Затворот во Шутка по половина век постоење,не е повеќе дивоградба. Директорот Есад Рахиќ денес давајќи отчет за сработеното откако тој е „главен менаџер на Шутка“,
Македонија

Децата во австриските затвори се ресоцијализираат, кај нас во „игра“ е и ќотекот

А1он
Додека во австриските затвори на малолетните лица сторители на прекршоци им се нудат продолжување на образовниот процес и дополнителни стручни обуки за пекар, бравар, ѕидар,