kiev

Свет

Седумгодишно момче предизвика пожар во трговскиот центар „Космополитен“ во Киев

А1он
Седумгодишно момче предизвикало пожар во трговскиот центар „Космополитен“ во Киев, а полицијата покренала кривична постапка против намерно уништување или оштетување на имот. Пожар во игротеката
Свет

ВИДЕО: Нови напади на Киев, сирени за воздушна опасност низ цела Украина

А1он
Низ цела Украина рано утринава беше прогласена тревога поради руските ракетни напади, а неколку часа по нападот беше укината во поголемиот дел од земјата, вклучително
Свет

ВИДЕО: Експлозии во Киев, нов голем руски напад

А1он
Неколку експлозии се слушнале рано утрово во Киев, објави градоначалникот Виталиј Кличко, на вториот ден од руските воздушни напади врз градот. „Ракета е соборена во
Свет

(ВИДЕО) „Една од најгласните ноќи во Киев“ – објавена аудио снимка од нападот

А1он
Руските сили синоќа го нападнаа Киев со беспилотни летала, ракети и проектили, а властите во главниот град нападот го опишаа како „исклучително интензивен“. Украинската армија